В ході термінової евакуації громадян України з китайського Уханя 3 українців не пустили на борт літака через підвищену температуру. Серед них був хлопець Слава, який записав відеозвернення до глави держави Володимира Зеленського, очільника МЗС Вадима Пристайка і посольства України з проханням забрати його та інших співвітчизників на Батьківщину. Чоловік нагадав владі, що окрім “дівчини з собачкою”, є ще 3 українців.

Відповідне відео оприлюднило “Громадське”.

За словами хлопця, після 3 аналізів у нього не виявили коронавірусу. На щастя, Слава почуває себе добре, він досі перебуває в готелі.

“Я постійно на зв’язку з посольством України, але якоїсь конкретної інформації щодо нашої евакуації вони надати не можуть. Єдине те, що мені надали це те, що я не зможу покинути територію Китаю самостійно, лише за допомогою посольства України”, – розповідає чоловік та закликає главу держави та МЗС вплинути на ситуацію.

Варто нагадати, що Президент Володимир Зеленський особисто подзвонив українці Анастасії Зінченко, яку не евакуювали з китайського Уханя через відмову залишити собаку, і пообіцяв забрати додому і її.

«Я знаю ви залишилися, тому що собаку не взяли на борт. Я щойно про це дізнався. Дивіться, ми там вас не залишимо. Хотів вам особисто зателефонувати, бо для мене це дуже важливо. Ми обов’язково знайдемо засоби і шляхи, я просто недавно дізнався про цю проблему. Але ми знайдемо спосіб, щоб вас повернути», – сказав Зеленський.

Окрім цього варто додати, що на днях стало відомо, що ФК “Шахтар” веде підготовку до відправлення свого літака до Китаю за українцями, які там залишилися і чекає всіх необхідних погоджень, цей процес особисто контролює президент Володимир Зеленський.

Про це зазначає генеральний директор клубу Сергій Палкін.

“Зараз триває підготовка. Хочу вам сказати, що це доволі трудомісткий процес збору документів та погоджень. У ньому задіяні різні державні служби, як в Україні, так і в Китаї. Процес відбувається під особистим контролем президента України Володимира Зеленського. Він докладає максимум зусиль, щоб Анастасія Зінченко та українці, що залишилися в Ухані, змогли найближчим часом повернутися додому”, – сказав він.

Палкін повідомив, що “Шахтар” з керівництвом свого партнера компанії SkyUp займається підготовкою борту. “Зможемо вилетіти, тільки-но буде улагоджено всі адміністративні питання і отримано необхідні дозвільні документи”, – вказав він.

Гендиректор “Шахтаря” також згадав про дівчину Анастасію Зінченко, яка не змогла вилетіти на Батьківщину через свого собаку.

“Хочемо повернути Анастасію Зінченко та інших українців, які залишилися в Ухані. Вчинок Насті, яка відмовилася залишити свого собаку, зачепив серця багатьох людей і нікого не залишив байдужим”, – зазначив Палкін.