У понеділок, 20 січня, під час спроби вильоту з України знятий з рейсу депутат 8-го скликання Максим Микитась.

Про це повідомляє колишній народний депутат Сергій Лещенко.


Що було раніше?
У 2000-х Головне управління внутрішніх військ МВС України та компанія-забудовник уклали угоду, за якою на території колишньої військової частини мали побудувати житловий комплекс з вбудованими паркінгами та нежитловими приміщеннями. В обмін на земельну ділянку площею близько 1 га в центрі Києва Нацгвардія мала отримати в житловому комплексі 50 квартир і 30 паркомісць.

Однак згодом, в 2016-2017 роках, сторони уклали додаткові угоди, за якими Нацгвардія відмовилася від цих квартир і паркомісць на Печерську в обмін на 65 квартир в будинку, який і сама компанія-забудовник зводила в Києві біля станції метро “Червоний Хутір”. Вартість цих квартир, як встановила проведена в рамках досудового розслідування експертиза, на 81 млн грн менша за ту, в яку оцінили квартири, які мала отримати Нацгвардія на старті домовленостей.

На той час Максим Микитась був директором Української державної будівельної корпорації “Укрбуд”.

4 жовтня Микита відпустили під заставу в 5,5 млн грн і зобов’язав носити електронний браслет. 22 жовтня запобіжний захід змінили на арешт з можливістю застави в 80 млн грн. За нього заплатили встановлену суму, і ексдепутат вийшов з СІЗО.