Інформація про те, що український екссуддя Микола Чаус може перебувати в одній із військових частин Державної прикордонної служби – брехня і маніпуляція. Про це в коментарі “Українській правді” 20 травня розповів спікер ДПСУ Андрій Демченко.

Зазначимо, 19 травня адвокат Чауса Андрій Вишневий розповів “Стране”, що в метаданих відео, яке оприлюднили в Telegram-каналі “ChausUA Николай Чаус” 16 травня, зазначено: ролик було змонтовано на програмі Adobe Premiere Pro. Він звернув увагу, що таке саме програмне забезпечення закуповувала у 2018–2019 роках військова частина №2428, розташована в Київській області.

Того ж самого дня канал “Прямий” випустив сюжет “Журналісти приїхали в гості до Чауса”, записаний на території частини. Екссудді вони там не побачили.

Демченко зауважив, що мова  йде про “абсурдну і маніпулятивну спекуляцію навколо ДПСУ”.

“Спершу проросійське видання “Страна”, посилаючись на слова адвоката, робить висновок, що відео з даною особою монтувалося за допомогою програми, яку закупила одна з частин відомства. Далі більше – телеканал “Прямий” не лише цитує це видання, а й, посилаючись на цю інформацію, відразу виносить рішення, що Чаус знаходиться саме в цій частині. Журналісти каналу навіть приїхали до неї, щоб продовжити сіяти брехню і створити такий же сюжет. При цьому представниця каналу свої маніпулятивні дії з посмішкою називає хитрістю. Це не хитрість – це абсурд”, – сказав спікер ДПСУ.

У коментарі “Радіо Свобода” Демченко уточнив, що ні правоохоронні органи, ні інші особи не зверталися в ДПСУ з проханням перевірити “якісь метадані, на які вони посилаються, і що відео, яке було змонтовано, і на якому нібито б фігурує суддя Чаус, змонтовано саме на програмному забезпеченні, яке закуповувала одна з військових частин ДПСУ “.

“Мова йде про програмний продукт Adobe Premiere Pro. Так, дійсно, Державна прикордонна служба здійснює закупки ліцензійних програм, аби не порушувати прав інтелектуальної власності… Дивує, чому дотримання норм ДПСУ в усіх викликає подив, що ми користуємося правильними ліцензійними продуктами і не порушуємо прав інтелектуальної власності. Мене наштовхує на думку питання: телеканал, який це ширив, він використовує ліцензійне програмне забезпечення чи все ж таки піратські копії?” – обурено відповів він.

Нагадаємо, колишній український суддя Микола Чаус записав нове відеозвернення, в якому заявив, що передає друзям матеріали на «людей, причетних до його викрадення в 2016 році» для публікації.

Відео опубліковано в середу на телеграм-каналі “ChausUA Микола Чаус” з текстом «Залишилося 10 годин…».

«Упевнений…, що люди, причетні до мого викрадення в 2016 році, бояться мого повернення і зроблять все, щоб я замовк. А знаючи їх можливості, зокрема і фінансові, я хвилююся за своє життя і життя своїх рідних. Тому я прийняв рішення передати моїм друзям свої рукописні записи і зібрані мною за ці роки матеріали щодо цих осіб для подальшого їх опублікування», – заявив Чаус.