Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що “Росія не повинна використовувати фальшиві приводи для подальшої ескалації” війни в Україні.

Про це повідомляє dpa.

“Росія зараз неправдиво стверджує, що Україна готується використати радіологічну “брудну бомбу” на власній території. Союзники по НАТО відкидають це явно неправдиве твердження “, – сказав керівник НАТО з борту авіаносця ВМС США “Джордж Буш”, на якому він перебуває в якості гостя.

“Росія часто звинувачує інших у тому, що має намір зробити сама. Ми вже бачили це раніше. Від Сирії до України. Світ уважно спостерігає за цим “, – додав він.

Американський авіаносець в даний час очолює навчання НАТО Neptune Strike 2022, повідомляє західний альянс.

У них беруть участь понад 80 літаків, 14 кораблів і близько 6000 військовослужбовців з країн НАТО і країн-партнерів. За словами Столтенберга, навчання Neptune Strike “перевіряють нашу готовність до стримування і оборони в усьому євроатлантичному регіоні”.

Останніми днями міністр оборони Росії Сергєй Шойгу і глава Генштабу Валерій Герасимов активізували телефонні розмови з західними колегами про нібито заплановану провокацію України.

Нагадаємо, Глава МЗС Росії Сергєй Лавров заявив, що у РФ заплановані ще контакти по військовій лінії через нібито плани Києва використати “брудну бомбу”.

Заяву Лаврова наводить російське державне агентство ТАСС.

Лавров сказав, що ситуацію з можливим використанням Україною “брудної бомби”, яке вигадала сама Росія, обговорять у РБ ООН “сьогодні-завтра”.

Лавров назвав “несерйозними” спростування Заходом брехні РФ про нібито можливість використання Києвом “брудної бомби”.

Також зазначимо, що Генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаель Ґроссі в понеділок заявив, що інспектори організації найближчим часом відвідають два ядерні об’єкти в Україні на тлі звинувачень Росії про “брудну бомбу”.

Про це повідомляє “Європейська правда”.

Він повідомив, що МАГАТЕ відомо про заяви Росії щодо нібито діяльності з виробництва ядерної зброї на двох ядерних об’єктах в Україні. Він підкреслив, що об’єкти перебувають під гарантіями агентства й регулярно іспектуються.

“МАГАТЕ провело інспекцію одного з цих об’єктів місяць тому, і всі наші висновки відповідали деклараціям України про гарантії. Там не було виявлено жодної незадекларованої ядерної діяльності або матеріалів”, – зазначив Ґроссі.

Раніше у понеділок глава Генштабу РФ Валерій Герасімов подзвонив голові комітету начальників штабів Британії Тоні Радакіну, звинувативши Україну у намірі застосувати “брудну бомбу”.

Також  аналогічні телефонні розмови на цю тему з західними міністрами проводив міністр оборони Росії Сергєй Шойгу. Протягом неділі він  зателефонував щонайменше трьом міністрам оборони держав НАТО – Франції, Туреччини й Британії), розповідаючи про українську “брудну бомбу”.

США, Британія і Франція спільно відкинули ці заяви як брехливі.

У заяві глави зовнішньополітичних відомств Франції, Сполученого Королівства та Сполучених Штатів Америки підтвердили непохитну підтримку суверенітету та територіальної цілісності України перед лицем триваючої російської агресії.

“Ми залишаємося відданими продовженню підтримки зусиль України щодо захисту своєї території стільки часу, скільки це буде потрібно” – заявили міністри.

“Раніше сьогодні міністри оборони кожної з наших країн розмовляли з російським міністром оборони Сергєєм Шойгу на його прохання. Наші країни чітко дали зрозуміти, що ми всі відкидаємо відверто брехливі твердження Росії про те, що Україна готується використати брудну бомбу на власній території. Світ побачить наскрізь будь-яку спробу використати це твердження як привід для ескалації. Ми також відкидаємо будь-які приводи для ескалації з боку Росії” – наголошується у заяві.

Міністри закордонних справ також обговорили спільну рішучість продовжувати підтримувати Україну та український народ безпековою, економічною та гуманітарною допомогою.