Україна працює над тим, щоб розробити нову змістовну дорожню карту двосторонніх відносин з США, яку планують почати реалізовувати вже в 2021 році.

Про це повідомив заступник керівника Офісу Президента України, дипломатичний радник Президента Ігор Жовква у статті для “Дзеркала тижня”, пише Укрінформ.

“Ставимо за мету побудувати ефективний діалог із новою адміністрацією США на всіх рівнях, у тому числі на найвищому. На порядку денному залишається офіційний візит Президента України до США. Вже зараз напрацьовуємо нову змістовну “Дорожню карту” двосторонніх відносин, яку маємо обговорити та почати реалізовувати вже у 2021 році”, – зауважив Жовква.

Серед важливих завдань у відносинах із США, Жовква назвав налагодження системного діалогу з представниками оновленого Конгресу задля подальшого зміцнення двопартійної підтримки України.

“Працюватимемо, щоб оновлена політика США сприяла зміцненню трансатлантичної єдності, посиленню НАТО та розширенню і зміцненню безпекової підтримки України. Окремий блок питань — нові економічні проєкти між Україною і США у сфері сільського господарства, енергетики, інформаційних технологій”, – додав він.

Крім того, Жовква розповів, що Україна продовжуватиме активний діалог і взаємодію з іншими державами «Групи семи», зокрема йдеться про реалізацію встановленого стратегічного партнерства з Великою Британією, проведення плідного діалогу щодо мобільності та безвізу з Канадою, реалізацію економічних проєктів із новим урядом Японії.

За словами Жовкви, не менш важливим пріоритетом стане реалізація інтересів України у регіональному вимірі та особливого значення має посилення стратегічного партнерства України з Туреччиною — важливим партнером у Чорноморському регіоні.

Жовква додав, що на початку 2021 році планують проведення чергової Стратегічної ради високого рівня між Україною та Туреччиною при співголовуванні двох президентів.