Наразі партія “Голос” переживає своєрідний розкол, який спричинило нещодавнє голосування за законопроєкт щодо Антикорупційного бюро розслідувань та ДБР. Після цього деяких нардепів попередили про виключення.

Водночас, за словами нардепа від партії “Голос”, у парламентарів не було жодної можливості пояснити свою позицію.

“У нас зараз у фракції, політичній партії, триває витискання “неугодних”, – сказав Ярослав Юрчишин.

Він зазначив, що увесь цей процес розпочався із зняття Сергія Притули з посади заступника голови фракції та фактичному обриві будь-яких комунікацій із ним.

“Потім партія фактично відрізала 10 депутатів фракції від комунікації, тому нас не запросили на політраду, яка розглядала це питання, нам не дали пояснити, чому ми голосували за це питання”, – сказав нардеп від “Голосу”.

“Попередили про виключення, у мене на руках протокол, де чітко зазначено – останнє попередження щодо нанесення шкоди іміджу партії”, – повідомив Ярослав Юрчишин.

Нардеп відмітив, що у випадку коли створюється атака на НАБУ – одразу починається критична оцінка Центру протидії корупції зокрема.

“У цій ситуації такої оцінки немає, тобто атаки на незалежність керівництва немає, є питання – чи цей законопроєкт конституційний. Для “слуг народу” важливо отримати остаточну відповідь, бо чекає формування незалежної процедури обрання наступного керівника НАБУ та ДБР”, – вважає депутат.

Нагадаємо, після голосування за законопроєкт №5133 з’явилися чутки про те, що політрада партії “Голос” попередила депутатів, які голосували за нього, про виключення.

У партії зазначили, що законопроєкт може обмежити суб’єктність антикорупційних органів, чого закликають не робити й міжнародні партнери України.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.