Заступник міністра закордонних справ Євген Єнін заявив, що МЗС України веде переговори про поїздку президента Володимира Зеленського на інавгурацію обраного президента США Джо Байдена.

Про це він розповів в інтерв’ю Інтерфакс-Україна.

За його словами, все буде залежати від формату інавгурації.

“Все залежить від того, яким чином в непростій епідемічній ситуації американська влада визначаться з форматом інавгурації. Безумовно, якщо ситуація дозволить, ми працюємо над тим, щоб контакти керівництва української держави і нової американської адміністрації відбулися якомога швидше”, – сказав Єнін.

За його словами, ведеться робота над тим, щоб якомога швидше відбулися повноформатні контакти керівництва двох держав, але певним чином це «стримує епідемічна ситуація, існують певні бюрократичні процедури, які повинні бути належним чином завершені».

“Ті сигнали, які ми отримуємо, свідчать, що Україна буде одним з пріоритетів США, і це, на нашу думку, значною мірою сприятиме прискоренню початку предметних контактів з новою адміністрацією”, – підсумував дипломат.

Відзначимо, раніше ми писали про те, що Президент України Володимир Зеленський заявив, що в нормандському форматі, який породив Мінські угоди, Україна зробила важливі кроки вперед.

Про це заявив президент Володимир Зеленський в інтерв’ю виданню The New York Times, передає прес-служба глави держави.

“У нас зараз дійсно в десятки разів менше загиблих і поранених. Однак Донбас вмирає без України. Присутність там окупаційних військ вбиває технології, освіту, медицину, є екологічні катастрофи в зв’язку із затопленими шахтами, мародерство і розпиляні на метал заводи, які там були. ситуація страшна, тому я кажу справедливо – Донбас без України вмирає “, – сказав він.

Як вважає Зеленський, новообраний президент США Джо Байден може посилити переговори в Нормандському форматі за рішенням ситуації на Донбасі, оскільки він “добре розуміє питання України і Росії”.

“Я вважаю, що посилити наші переговори в Нормандському форматі міг би президент Байден, знову ж таки тому, що він добре розуміє питання України і Росії. По-друге, він говорив про безпеку в Європі, і, по-третє, ми вважаємо, що говорити просто про фінал війни вже мало. А що робити потім? Нам потрібна реінтеграція Донбасу. А щоб реінтегрувати Донбас, потрібні сильні компанії, сильні технології, безпеку і гроші. І тут, я вважаю, ми не впораємося самі “, – сказав Зеленський і підкреслив, що США могли б також відігравати ключову роль у розвитку вільної економічної зони на Донбасі.