Президент Польщі Анджей Дуда візьме участь в саміті “Кримської платформи”, який відбудеться в серпні в Києві.

Про це президент України Володимир Зеленський повідомив під час проголошення спільних з Дудою заяв для ЗМІ за підсумками переговорів у Варшаві. Трансляцію заходу вів Офіс президента України в Facebook.

“Для нас важливо сьогодні бути присутнім у Польщі на такому великому святі для польського народу і всієї Європи. Я вітаю вас з 230-ю річницею Конституції (Польщі). Польща завжди підтримує Україну, український народ, і я мав бути тут, і я з радістю, з повагою підтримую польський народ і президента Польщі Анджея Дуду”, – заявив він.

Зеленський зазначив, що президент Польщі погодився взяти участь у першому саміті “Кримської платформи” 23 серпня.

“Пан президент сказав, що буде. Я дуже його чекаю з першої леді на першому саміті “Кримської платформи”. Для нас це буде дуже важливо, тому що це буде перший важливий саміт, де будуть тільки наші друзі та партнери, саміт, який пов’язаний з деокупацією українського півострова Крим”, – додав глава Української держави.

Що цьому передувало

23 вересня 2020 року Зеленський під час дебатів на 75-й сесії Генеральної Асамблеї ООН закликав партнерів приєднатися до міжнародної платформи з деокупації Криму.

У грудні Зеленський заявляв, що створення “Кримської платформи” вже підтримали в Європі та Північній Америці.

Інавгураційний саміт “Кримської платформи” заплановано провести в Києві 23 серпня.

Зазначимо, що Саміт «Кримської платформи», який відбудеться у серпні, поверне проблему окупації Криму в топ питань міжнародного порядку денного.

Про це міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив в інтерв’ю Радіо Свобода.

«Усі очікують, що саміт відбудеться, і відразу «манна небесна» впаде на землю. Давайте будемо реалістами. По-перше, саміт поверне Крим в топ питань міжнародного порядку денного. По-друге, він створить механізм для того, щоб займатися найрізноманітнішими питаннями окупації», – розповів очільник МЗС.

За його словами, і в нашій країні, і в столицях інших держав готують конкретну «заяву, декларацію, хартію – чи як вона буде називатися – «Кримської платформи».

«Це буде дуже предметний документ. Але ми з вами наприкінці квітня розмовляємо. А саміт буде наприкінці серпня. Ще є багато часу для того, щоб щось змінилося», – зазначив Кулеба.

Платформа має координувати дії органів державної влади України щодо Криму, а також комунікувати питання деокупації та захисту прав мешканців тимчасово окупованого півострова з міжнародними партнерами.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.