На півдні України правобережне угруповання російських окупаційних військ фактично перебуває у вогневому мішку.

Військовий експерт Олег Жданов переконаний, що одного-двох тижнів достатньо для того, щоб знизити бойовий потенціал російських військ та довести до ситуації залишення ними позицій на півдні. Зокрема, у Херсонській області. Таку думку експерт висловив в інтерв’ю сайту ТСН.ua.

Жданов наголошує, що наразі добре складаються обставини для того, щоб Збройні сили України змусили російських окупантів відступати на підвні.

Ми сьогодні можем планомірно і послідовно виносити всю логістику (ворога – Ред.), що буде дуже сильно впливати на боєздатність частин. Коли у них розпочнеться боєприпасний голод, паливно-мастильні матеріали і продовольство будуть закінчуватися, це угруповування може втратити свою боєздатність. Тоді ми можемо запропонувати їм здатися у полон або відступати. Такий варіант можливий. На мій погляд, одного-двох тижнів достатньо для того, щоб знизити бойовий потенціал російських військ, – висловився Олег Жданов.

Нагадаємо, російський публіцист Андрій Піонтковський вважає, що визволення ЗСУ Херсона боляче вдарить не лише по рейтингу російського диктатора Володимира Путіна, а й по його авторитету серед своїх. Це може призвести до його відставки, або й до фізичного знищення.

Зараз вже йде боротьба Путіна за власне життя. Чим цікава реакція російського політикуму на перші атаки в Криму. Для мене – це була репетиція, такий собі тестовий прогон реакції, яка послідує в Москві на визволення Херсона. Я завжди попереджував, що визволення Херсона викличе так звану шокову реакцію як у “глибинного” народа, так і в бункері. Буде реалізований такий собі принцип, який панує у будь-які кримінальній структурі, а російське військово-політичне керівництво є такою типовою кримінальною структурою  – “опущений пахан – вже не пахан”. Після звільнення Херсона, я вас запевняю, ми знову побачимо демонстрацію “Лебединого озера”  і почуємо, що “товариш Путін скоїв серйозні помилки в українському питанні і за станом здоров’я не може в подальшому виконувати свої прямі обов’язки президента”. Чи за класичною формою Галіча “Виявився наш батько не батьком, а сукою”. Такі переходи тиранів дуже швидко відбуваються. Пам’ятаєте, як Чаушеску розстріляли за кілька годин після мітингу, де він звертався до улюбленого народа, – сказав Піонтковський.

Він додав, що не треба будувати ілюзії, що до влади в Росії прийдуть якісь “чудові люди”, які будуть будувати “прекрасну і світлу ліберальну Росію”. За його словами, прийдуть до влади ті ж самі люди “з бункера”, такі ж негідники, як і Путін, але які будуть змушені рахуватися із реаліями,. Вони звалять все на Путіна і приймуть “колективний ультиматум Заходу” щодо переговорів щодо припинення вогню , виведення військ з території України та Криму.

Окрім того, вже згадувалось, що за його словами, удари по Криму показали як керівництву Росії так і росіянам, що це не їхня територія, які б референдуми вони не проводили і як би це не доводили.

Я думаю, що всі ці події надихають прихильників України. Ми всі розуміємо, що жодного референдуму не було 2014 року – це повна фальсифікація. Всі попередні вибори у Криму вказували на те, що більшість мешканців є прихильниками незалежної України.  Це їм сигнал про те, що Батьківщина вас не забула і повертається. Але ще більше психологічний та політичний вплив. Мені здається це вразило російську аудиторію. Я можу про це судити, стежачи за останніми “трендами”, продивляючись російські пропагандистські канали. Ви ж самі бачите, яку паніку викликали останні події в Криму серед російських пропагандистів і керівництва, адже це – одна із основних “червоних” ліній, якими Путні постійно залякував увесь світ. В їх концепції Крим – це територія РФ. З такою ось “червоною” лінією, що ми, мовляв, не будемо терпіти ударів українських військових по території РФ, – говорить Піонтковський.

Він нагадав, що американці, передаючи Україні HIMARS, дозволили їх використовувати тільки на території України, включно з Кримом, оскільки США вважають Крим законно українською територією. Так само вважають і інші країни.

Мене вчора вразила точка зору канцлера Німеччини Шольца, де він розглядає удари по Криму, як удари по законній території України. Таким чином Захід підкреслив, що не розглядає Крим як територію Росії. У Москві поки підносять до неба кулачки і вимагають помсти. Я думаю, що якісь військові злочини вони скоять найближчими днями. Чим може відповісти Путін – тільки жорсткими нальотами на мирні квартали міст. Я думаю, цього варто очікувати до Дня Незалежності, – резюмував Піонтковський.