У  програмі візиту Володимира Зеленського до Джо Байдена можливі корективи. Зміни у протоколі зустрічі може спричинити напружена ситуація в Афганістані.

За повідомленням 24 каналу, про це розповів позаштатний радник президента України Олексій Арестович в ефірі одного з українських телеканалів.

Арестович зазначив, що в Білому домі й справді напружена ситуація через те, що відбувається в Афганістані. 31 серпня – останній день, коли іноземці можуть покинути країну. Що буде після цієї дати – невідомо. Тому радник президента вважає ознакою високої довіри те, що в такий складний час американська адміністрація не перенесла зустріч на інший час, а лише відтермінувала її на день.

Якщо почнеться військовий вплив на аеропорт Кабула, а сьогодні 5 ракет впало в той район, то це буде рішення, яке буде приймати верховний головнокомандувач, тобто Байден і все військово-політичне керівництво США, з яким і повинна спілкуватися українська делегація. І вони попросили почекати добу, щоб пройти принаймні 31 серпня,– розповів Арестович.

Однак, через неясність у тому, що відбуватиметься після 31 серпня в Кабулі, позаштатний радник Зеленського допускає, що зміни в протоколі все ж можливі. Зараз багато чого залежить від Афганістану.

Також Арестович зазначив, що у Володимира Зеленського ще до Байдена заплановано багато зустрічей у США.

Нагадаємо, 30 серпня 2021 року президент України Володимир Зеленський вилетів до США.
Попередньою датою зустрічі президентів України та США мала відбутися якраз цього дня, однак адміністрація Білого дому відтермінувала зустріч двічі – спершу на 31 серпня, потім на 1 вересня.
За інформацією ЗМІ у Володимира Зеленського насичена програма візиту. Як зазаначив він сам, попереду – обговорення важливих питань стратегічного партнерства України та США.