Президентка Словаччини Зузанна Чапутова підтвердила свою участь в установчому саміті “Кримської платформи”, який відбудеться в серпні цього року.

Про це повідомив глава МЗС України Дмитро Кулеба під час брифінгу з Міністром закордонних справ Словаччини Іваном Корчоком у Братиславі, інформують Крим.Реалії.

“Словаччина є однією з перших держав Європи і світу, яка продемонструвала свою солідарність з Україною в період нарощування Росією своєї присутності на кордоні в останні тижні. Ми дуже цінуємо це. Я хочу також подякувати окремо Словаччині і президентці Словаччини Зузані Чапутовій за її підтвердження участі в установчому саміті Кримської платформи, який відбудеться в серпні цього року в Києві. Ми ніколи не маємо забувати про український Крим, докладати максимальних зусиль для його неминучої деокупації”, – сказав Дмитро Кулеба.

Глава МЗС України також подякував Словаччині за “беззастережну підтримку суверенітету і територіальної цілісності України, підтримку санкційної політики щодо Росії”.

Додамо, що президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з Президентом Румунії Клаусом Йоганнісом.

Про це повідомляє пресслужба Офісу президента.

«Співрозмовники обмінялися думками щодо міжнародного порядку денного, детально обговорили актуальні виклики регіональної безпеки та подальший розвиток двостороннього діалогу України та Румунії. Окремо обговорено заходи урядів обох держав, спрямовані на боротьбу з наслідками пандемії COVID-19, зокрема щодо забезпечення ширшого доступу країн до якісних і сертифікованих вакцин», – йдеться у повідомленні.

Зеленський поінформував Клауса Йоганніса про нещодавню ескалацію з боку Росії ситуації вздовж кордонів України та відзначив важливість активної підтримки міжнародної спільноти для зниження напруженості на кордоні, яка, втім, не зникла повністю.

У цьому зв’язку Президент привітав нещодавню спільну заяву лідерів країн групи «Бухарест 9», у якій підтверджується розуміння небезпеки політики Російської Федерації в регіоні Чорного моря.

Зеленський поділився останньою інформацією щодо тривалої мілітаризації тимчасово окупованого українського Криму та звернув увагу на постійне погіршення гуманітарної ситуації на півострові. Він особисто запросив Президента Румунії до Києва взяти участь в інавгураційному саміті Кримської платформи та заходах з нагоди відзначення Дня Незалежності України у серпні 2021 року.

Сторони також обговорили нещодавні кроки України в напрямку європейської інтеграції. Глава держави представив своєму колезі українську ініціативу щодо підтримки державами – членами ЄС майбутнього членства України в Європейському Союзі та закликав приєднатися до низки країн, президенти яких уже підписали такі двосторонні документи з Україною.

«Це стане вагомим практичним внеском Румунії, поряд з іншими державами – членами ЄС, у підтримку європейської перспективи Української держави», – наголосив Зеленський.