Незалежно від сценарію агресії, ми зобов’язані показати нашу готовність до будь-яких загрозливих сценаріїв. Час ще є, і люди чекають від влади твердого і впевненого керівництва, а не поведінки жертви, пише у своєму Facebook журналіст Юрій Бутусов.

Для цього необхідно:

  1. У всіх органах центральної влади і обласних адміністраціях повинні бути проведені навчання з підготовки введення воєнного стану і з цивільної оборони, треба перевірити готовність влади до дій в особливий період, порядок зв’язку, взаємодія, транспорт.
  2. Збройні сили повинні провести маневри оперативних резервів на загрозливих напрямках — це повинно бути як мінімум 5−6 батальйонних тактичних груп, забезпечених паливом і боєприпасами. Необхідна перевірка систем ППО — скільки РЛС і ЗРК в реально боєготовному стані.
  3. Заслухати підготовку держоборонзамовлення 2021 року. Досі Держоборонзамовлення не прийняте — в середині квітня! Нам терміново необхідно завантажити промисловість плановою роботою, зокрема, необхідно розширення випуску протитанкових керованих ракет Стугна і Корсар з різними видами бойових частин. Необхідні екстрені закупівлі 120 мін для мінометів і 152 мм артилерійських снарядів для гаубиць. Головна проблема в армії — гостра нестача боєприпасів, запасів реально немає. На жаль, закупівлі боєприпасів робляться просто мізерні, і зовсім не враховують потреби військ.
  4. Терміново перерозподілити бюджет 2021 року і частину коштів всіх урядових фондів терміново пустити на закупівлі озброєнь і постачання, необхідних нам прямо зараз. Нам потрібні термінові закупівлі:

а) безпілотників — усіх, які у нас є;

б) тепловізійних приладів спостереження і прицілів;

в) машин підвищеної прохідності для командирів і розрахунків систем озброєння.

  1. Забезпечити резервом пального військові частини, пального критично не вистачає. Закупити для бойових частин картки для пального для заправки на найбільших заправних мережах — це найшвидший і найлогічніший шлях забезпечення військ якісним пальним, а не тією субстанцією, що треба везти з далеких баз.
  2. В межах співпраці зі США прискорити і збільшити обсяги поставки перешкодозахисних радіостанцій Гарріс у війська.
  3. Прийняти закон про територіальну оборону як добровольчого роду військ у складі ЗСУ за зразком Литви і Естонії для створення боєздатних добровольчих підрозділів. Треба узаконити ті добровольчі формування, що є у військах територіальної оборони прямо зараз, дати їм необхідну на ділі організацію, а не мріяти про повітряні замки.
  4. На передову в зони контактних боїв і дії російських снайперів направити найбільш боєздатні підрозділи, підготовлені для снайперської і контрснайперської роботи — зі складу Сил спеціальних операцій ЗСУ, СБУ, НГУ, добровольчого полку Азов. Як можна тримати найпідготовленіші підрозділи в тилу, коли противник направив проти нашої піхоти на фронт снайперів своїх ССО і ФСБ?
  5. Терміново підготувати справжню доктрину бойових дій і військову доктрину, які б ґрунтувалися на реальних сценаріях майбутньої війни. Все це можна прийняти в найкоротший час. У ВС РФ така доктрина і план дій є, ми програємо в організації та управлінні насамперед.
  6. Президент зобов’язаний звернутися до нації із заявою про неприпустимість військового шантажу і про готовність України боротися з агресором, і розповісти про основні напрями оборони країни, для яких необхідна підтримка громадянського суспільства. Президент повинен виступити у Верховній Раді перед лідерами фракцій (за винятком проросійських) з доповіддю про підготовку до оборони країни, відповісти на запитання. Міністр оборони і Головнокомандувач ЗСУ зобов’язані виступити перед депутатами комітету з оборони з доповіддю і відповісти на запитання.

Президент зобов’язаний бути лідером у мобілізації країни.