Глава Офісу президента Андрій Єрмак веде переговори в парламенті за відставку генерального прокурора Ірини Венедіктової. Зараз на час коронавірусу процес призупинений, але, очевидно, після одужання, Єрмак докладе всіх зусиль, щоб винести питання на голосування в зал.

Такими словами розпочав свій пост у Фейсбуці головний редактор видання Цензор.НЕТ Юрій Бутусов.

Далі прямим текстом:

Імовірність звільнення Венедіктової з ініціативи Банкової, звичайно, висока. Єрмак не діє без підтримки Зеленського, так що Слуги дадуть багато голосів. А добрати серед депутатських груп і фракцій відсутнє теж можна без проблем – це значить отримати можливість позакривати різні незручні кримінальні справи, під таке завжди знайдуться бажаючі. Хто буде висунутий в нові генпрокурори поки не озвучується, але від якої групи впливу буде кандидат вже ясно.

Глава Офиса президента Андрей Ермак ведет переговоры в парламенте за отставку генерального прокурора Ирины Венедиктовой….

Опубліковано Юрієм Бутусовим Середа, 11 листопада 2020 р.

Єрмак діє спільно зі своїм найближчим зараз соратником Андрієм Портновим, який зумів призначити свого протеже Олега Татарова на посаду заступника голови ОП по правоохоронним органам. Також Єрмак і Портнов пролобіювали у Зеленського призначення на посаду в.о. голови Державного бюро розслідувань Олексія Сухачева, і звільнення з ДБР людини Венедіктової – заступника голови ДБР Бабікова.

А тепер вони мають намір прибрати до рук і посаду генпрокурора. Єрмак і Портнов зазнали поразки, спробувавши швидко призначити свого прокурора САП і звільнити директора НАБУ, і зараз розраховують отримати контроль за антикорупційними органами, а також за діяльністю МВС, отримавши в свої руки ГПУ.

Все це ще раз показує наскільки хаотичне уявлення у президента Зеленського про правоохоронну діяльність. Так, в загальному, президент у своєму посланні Верховній Раді чесно сказав, що не розуміє, чому не дають результат його правоохоронці. Зеленський змінює на посадах випадкових людей на випадкових людей, не ставлячи професійних критеріїв при призначеннях, тому відповідальності за обіцяні посадки корупціонерів і попередників все менше, силова вертикаль держави все слабкіша і слабкіша.

З якої причини призначили Рябошапку, які завдання йому поставили, чому звільнили? Президент не оприлюднив. Чому призначили Венедіктову, які завдання, чому збирають голоси за звільнення? Президент не оприлюднив. Зеленський створює атмосферу в своєму оточенні постійної війни всіх проти всіх, постійних інтриг, де немає раціональної логіки, немає послідовності, де ніж в спину можуть вставити будь-кому.

Найважливіше в системі Зеленського – не те як ти відповідаєш займаної посади, а то як часто ти можеш нашіптувати президенту на вухо. Замість публічної політики, політики принципів і правил, Зеленський все глибше занурюється в палацові інтриги, і занурює влада в коаліції, змови і кулуарні домовленості, упускаючи її тим самим зі своїх рук.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що Президент Володимир Зеленський дав генеральному прокурору Ірині Венедіктовій час до кінця 2020 року, щоб та показала результат – кроки в сторону “посадок” корупціонерів, інакше їй загрожує відставка.

“Якщо зараз чинний генпрокурор, новий генпрокурор, якщо вона – це вона, жінка, професійна жінка – якщо вона до кінця року не покаже свого результату, їй я дам таку ж відповідь”.

“Вони могли не пересаджати всіх корупціонерів, я розумію, півроку – дуже мало. Але повинні бути кроки, ми повинні відповідати перед суспільством, якому ми пообіцяли, що будуть посадки. Ми це обіцяли”.

За словами Зеленського, призначаючи колишнього генпрокурора Руслана Рябошапку, він говорив йому, що через півроку буде вимагати “реальний результат”.

У свою чергу, як повідомляє телеграм-канал “Политика Страны”, відразу два джерела “Країни” в Офісі президента цю інформацію спростовують.

“Всі пам’ятають, що Зеленський пообіцяв підняти питання про відставку Венедиктової до кінця року, якщо вона не покаже результат. Але на даний момент питання він не ставить. І Єрмак голосу не збирає. Рішення поки що не прийнято. Цей слух – качка, який, імовірно, запустив глава МВС Арсен Аваков, щоб зіштовхнути лобами Венедіктову і Єрмака “, – повідомляє одне джерело.

За іншою версією цю чутку поширює сама Венедиктова, щоб представити себе жертвою інтриг Єрмака і заручитися підтримкою західних посольств на випадок, якщо питання про її відставку виникне насправді (а це не виключено).