США продовжать уважно спостерігати за відведенням військ Росії від кордонів України. У Пентагоні наголосили, що поки зарано стверджувати, що російські війська справді відвели.

Ситуацію з відведення російських військ на брифінгу у Міноборони США прокоментував речник Пентагону Джон Кірбі.

Говорити щось поки зарано

Ми не можемо тут говорити про інформацію розвідки, ми бачили деяке відведення частини російських військ від України, але ще рано говорити й вірити тому, що, за словами Росії, це були військові навчання, і вони вже закінчилися, – зазначив Кірбі.

Речник Пентагону запевнив, що Сполучені Штати й надалі продовжать дуже пильно стежити за відведенням військ Росії від кордонів України.

Нагадаємо, раніше в Пентагоні вже заявляли, що на наразі завчасно оцінювати заяви російської сторони про завершення навчань та відведення військ від України.

Крім цього, напередодні у міноборони Росії заявили про відведення своїх військ від українських кордонів та з окупованого Криму. А вже 23 квітня військові справді почали покидати півострів.

У Міністерстві закордонних справ України заявили: якщо Росія дотримає слова, то це дозволить послабити напруженість. Водночас Київ очікує підтверджень відводу від розвідки та пояснень Кремля.

Глава МЗС Дмитро Кулеба прокоментував заяву міністра оборони Росії щодо початку відведення російських військ.

Сама заява міністра Шойгу – позитивна подія. Якщо Росія дійсно відведе від кордону з Україною величезні військові сили, які вона туди стягнула, це послабить напруженість,– зазначив Кулеба.

Однак додав, що слід пам’ятати, що сам цей крок не зупиняє ані ескалацію, ані загалом конфлікт.

На які аспекти радить звернути увагу Кулеба

  • заяви – це добре, але Україна хотіла б бачити послідовні конструктивні дії, підтверджені українською розвідкою і розвідкою НАТО;
  • ці війська не просто дійшли до українського кордону і тепер мають повернутися назад. Вони проводили небезпечні навчання та створили реальну небезпеку для України.

“Росія як і раніше повинна в цілому пояснити Україні, ОБСЄ і міжнародній спільноті, навіщо їй насправді потрібно стягувати таку кількість військ з наступальним озброєнням на кордоні з Україною”, – наголосив міністр.

Кулеба також зазначив, що Україна вдячна міжнародним партнерам за рішучу і своєчасну реакцію на загострення Росією ситуації. Адже це допомогло спонукати Москву до ухвалення рішення про згортання безпрецедентно небезпечних навчань.

Водночас Київ закликає партнерів наразі не втрачати пильність, продовжувати уважно стежити за ситуацією і вживати дієвих заходів щодо стримування Росії.