Глави парламентських комітетів у європейських справах держав-членів Європейського Союзу та перший віцепрезидент Європарламенту Отмар Карас у неділю прибули з візитом до Києва, де виголосили заяву із засудженням останніх дій РФ. Про це повідомляє “Інтерфакс-Україна”.

“Ми закликаємо всі держави та міжнародні організації негайно засудити незаконні дії Кремля на тимчасово окупованих територіях України та посилити ізоляцію Росії”, – йдеться в заяві парламентарів, оприлюдненій на пресконференції в Києві.

Вони також закликали ЄС посилити підтримку України у протидії російській агресії та якнайшвидше розпочати переговори про вступ, а Росію – негайно припинити агресію та вивести свої війська та озброєння.

Підписанти підкреслили, що не визнають того, що російська пропаганда називає “референдумами”, а Луганська, Донецька, Запорізька, Запорізька, Херсонська області та Крим є суверенними територіями України.

Як наголосив перший віцепрезидент Європарламенту Отмар Карас на пресконференції в Києві, вперше в історії комітет, членами якого є представники комітетів з питань європейських справ країн-членів ЄС і Європарламенту, проводить своє засідання у третій країні.

Він додав, що на основі цього візиту буде ухвалене рішення про додаткові заходи підтримки українського парламенту “в тому, що стосується розробки рішень і законодавства, а також посилення її інституційної спроможності на шляху до ЄС”.

Як держава, що окупує, Росія продовжує нести повну відповідальність за дотримання прав людини на відповідних територіях, а також в окупованому Криму».

Росія має негайно деескалювати ситуацію та повернутися до принципів міжнародного права, які залишаються наріжним каменем світу в Європі та за її межами”.

Нагадаймо, що Президент Володимир Зеленський під час звернення до Ради безпеки ООН у вівторок, 27 вересня, закликав ізолювати країну-терориста Росію та посилити санкції проти неї.

Глава держави у вівторок, 27 вересня, зазначив, що це лише питання часу, коли РФ знищить останню міжнародну інституцію, яка функціонує.

Він нагадав, що Росія проігнорувала заклик МАГАТЕ припинити обстріли Запорізької АЕС і навмисне поставила світ на межу ядерної катастрофи. Також країна-агресор оголосила мобілізацію і масово роздає повістки представникам корінних народів на територіях, які контролює, а також кримським татарам в окупованому Криму, проводячи політику геноциду, та організувала псевдореферендуми на захоплених українських територіях, погрожуючи мешканцям зброєю.

Зеленський закликав повністю ізолювати Росію та запровадити проти неї нові серйозні санкції, а також надати Україні всю необхідну допомогу і чіткі гарантії безпеки. Він повторив, що країна, яка погрожує ядерною катастрофою та впроваджує політики геноциду, не може залишатися постійним членом Ради безпеки ООН.

Також президент наголосив, що спроба анексії українських територій означатиме, що з російським диктатором Володимиром Путіним нема про що говорити, і закликав усі країни надіслати відповідний сигнал. Зеленський заявив, що анексія — це найбільш брутальне порушення статуту ООН і спроба вкрасти територію іншої держави та стерти норми міжнародного права.

Відзначимо, що рф хоче домогтися, щоб Захід припинив озброювати Україну і натомість натиснув на уряд Володимира Зеленського, змусивши припинити конфлікт на умовах москви.

«Нещодавнє використання путіним фрази «територіальна цілісність» викликає тривогу в експертів, – пише MSNBC. – путін повідомив, що може вжити найжорсткіших заходів для захисту української території, яку він відчайдушно прагне отримати як трофей, незважаючи на провалене вторгнення. Військові експерти припускають, що путін може застосувати тактичну ядерну зброю проти українських військ. Або зробити з нього демонстраційний постріл по ненаселеній місцевості для припинення спроб відвоювати території, на які він щосили намагається повісити російські прапори».