У Росії залишилося всього 120 ракетних комплексів Іскандер, при цьому близько 80 відсотків сучасних ракет вже використано.

Про це заявив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Вадим Скібіцький виданню The Economist, повідомляє ГУР.

“Завдаючи ударів по цивільній інфраструктурі України, країна-терорист використовувала близько 80 відсотків сучасних ракет”, — йдеться в повідомленні.

За словами Вадима Скібіцького, військовій розвідці України стали відомі плани Кремля придбати в Ірану балістичні ракети.

Іранські ракети Fateh-110 і Zolfaghar можуть відправити по повітрю в Крим і морем в російські порти на Каспійському морі. “Ми знаємо, що домовленості вже досягнуті”, – заявив представник ГУР МО України.

Додамо, що на погляд військового експерта Олега Жданова, США роблять так, щоб Росія повністю вичерпала свій військовий потенціал. Вони намагаються зробити так, щоб завтра ніхто не міг оголосити ще одну хвилю мобілізації, зібрати армію і рушити на західні країни. Коли закінчиться мобресурс і гаубиці Д-1, коли вони будуть змушені зі зберігання знімати танки Т-34, тоді ми зможемо завдати повної військової поразки.

Жданов нагадав, що загострюється обстановка між Саудівською Аравією та Іраном, і цілком можливо, що передача рф ракет дальністю 300 км і 700 км може навіть і не відбутися. Навіть можуть припинитися поставки дронів. Саудівська Аравія та Іран мають лише сухопутні кордони. Значить, вони можуть обмінюватися вогневими ударами тільки через Перську затоку – підкреслив експерт. 

З іншого боку ми бачимо, що бойовий запас ракет РФ починає “танути”, десь вже видно дно. Ми бачимо, що ось-ось нам передадуть два комплекси NASAMS. Іспанія і Франція готові передати нам протиракетні комплекси. Можемо сподіватися, що десь Ізраїль щось передасть, але за результатами виборів це малоймовірно. До речі, в США обговорюється питання і по комплексам “Patriot”. Може бути, до середини зими ми отримаємо непоганий комплект по протиракетній обороні. 

До всього, військовий експерт зауважив, що одним з тригерів протистояння Ірану і країн Близького Сходу може бути Російська Федерація. Росії сьогодні вкрай вигідно пожертвувати тим же Іраном і спровокувати його на війну, щоб відвернути увагу від нашої війни, припинити або зменшити допомогу Україні – підсумував він. 

У той же час експерт з питань міжнародної політики та Близького Сходу Українського інституту майбутнього Ілля Кус ввжає, що Тегеран надає допомогу Москві, тому що йому це вигідно. Іран постачає зброю Росії у війні проти України, оскільки бачить у цьому свою протидію США. Іранці ведуть своєрідну проксі-війну проти Штатів. Вони навряд чи припинять постачання зброї російським окупантам.

“На жаль, ні. Тут є два моменти. Перший – росіяни дуже серйозно “сіли” на інформаційні потоки щодо Ірану. Вони їх обробляють інформаційно і пропагандистськи, і ніхто не зміг вибудувати контрнарратив. Росіяни схиляли Іран до цих поставок довго, і ось зараз я не думаю, що від них відмовляться. Другий – Іран не звик приймати рішення під тиском і здавати назад. Вони продаватимуть Росії зброю, поки вважають, що це допомагає їм відповідати США – саме так вони все сприймають. Адже вони допомагають РФ не тому, що захотіли воювати з Україною, а тому, що вважають це одним із способів вдарити по позиціях Штатів. Тобто Іран веде проксі війну зі Штатами – поки вони в цьому переконані, я не думаю, що вони припинять продавати зброю Росії”, – пояснив ситуацію експерт.