Прем’єрка Литви Інґріда Шимоніте закликала Євросоюз розглянути можливість запровадження економічних і фінансових санкцій щодо влади Білорусі. На її думку, обмежувальні заходи слід накласти на компанії, що беруть участь у будівництві білоруської атомної електростанції (БелАЕС).

Про це Інґріда Шимоніте заявила в інтерв’ю британській газеті Financial Times.

Глава литовського Кабміну наголосила, що Євросоюз має розглянути “всі види санкцій” проти влади Білорусі, включно з обмежувальними заходами щодо різних секторів економіки і доступу до фінансових ринків, а також компаній, що беруть участь у будівництві БелАЕС.

За її словами, примусова посадка літака ірландської авіакомпанії Ryanair із журналістом Романом Протасевичем на борту в Мінську і його подальший арешт стали прикладом “цілковитого придушення всіх свобод, якими дорожать країни ЄС».

Вона також закликала провести додаткову роботу з підвищення безпеки польотів у Балтійському регіоні.

“Це ще не кінець історії. Цей світ, заснований на договорах, цінностях і правилах, змінюється. Це означає, що у наших партнерів по НАТО все ще є підстави вважати, що необхідне його подальше зміцнення, – сказала вона.

Коментуючи рішення США не запроваджувати санкцій проти компанії Nord Stream 2 AG – оператора “Північного потоку-2”, Шимон заявила, що Вашингтон і Берлін мають не “закривати очі на неприємні речі” через економічні інтереси однієї країни.

В свою чергу, депутати Верховної Ради підготували звернення до ООН і НАТО. Українські політики вбачають у діях режиму президента Олександра Лукашенка загрозу.

Інцидент із примусовою посадкою літака Ryanair в Мінську може зашкодити світовій спільноті. Про це 28 травня йдеться у постанові, яка була зареєстрована у парламенті.

Депутати від коаліції і опозиції разом мають намір звернутися до інших держав, щоб світ натиснув на владу Білорусі санкціями. Народні депутати планують звернутися до міжнародного співтовариства, щоб режим Олександра Лукашенка визнали загрозою безпеці всього світу через інцидент із примусовою посадкою літака Ryanair в Мінську.

Нардепи закликають посилити тиск на Білорусь санкційними заходами. Це дозволить зменшити вплив чиновників на життя звичайних громадян та порушення їхніх прав та свобод.