Президент США Джо Байден заявив, що впевнений в організації його особистої зустрічі з російським лідером Володимиром Путіним в червні.

Українське питання явно теж буде в порядку денному. Як може вплинути на це виконання (невиконання) “домашнього завдання”, залишеного української влади держсекретарем США Ентоні Блінкеном під час візиту 6 мая? Чи можливі якісь проривні рішення на саміті Байден-Путін?

З цими питаннями порталу “Коментарі” допомогли розібратися експерти.

Експерт-міжнародник, глава правління неурядової організації “Майдан закордонних справ”, член Політради парії Сила і Честь “Олег Білоколос акцентує, що в сьогоднішньому дуже турбулентному світі до червня, коли приблизно може пройти зустріч Байдена і Путіна, ще дуже багато чого може статися. І не факт, що анонсована зустріч президентів США і Росії відбудеться.

“Але навіть якщо вона відбудеться, українська тематика буде лише однією з тем, поряд із стратегічною стабільністю, обмеженням озброєнь, кліматичними питаннями, ядерною програмою Ірану, проблемою КНДР і так далі”, — говорить експерт.

Він також зазначає, навряд чи слід очікувати проривів на українському напрямку.

“Для цього потрібно, перш за все, зміни в позиції Кремля щодо війни на Донбасі, яку він уперто називає внутрішньоукраїнським конфліктом. А таких ознак сьогодні не спостерігається”, — пояснює Олег Білоколос.

Російський політолог, доктор історичних наук Олена Галкіна впевнена, що “домашнє завдання” від Держдепу США (йшлося про невтручання держави в корпоративне управління, про важливість проведення судової реформи, деолігархізації, реальної боротьби з корупцією), так само як старанність української влади в його виконанні, ніяк не вплине на підсумки зустрічі глав Білого дому і Кремля.

“Але якби українська сторона доклала зусиль, щоб Байден провів змістовну бесіду, а краще особисту зустріч із Зеленським до спілкування з Путіним, це могло б послужити на користь стримування агресивних намірів і запобігання провокацій з боку Кремля. А вони цілком можливі перед наміченими на осінь виборами в Держдуму РФ”, — зазначає Олена Галкіна.

Відзначимо, що США продемонстрували, що підтримуватимуть Україну в боротьбі з її основним ворогом Росією.

Про це розповів в ефірі програми на телеканалі “Україна 24” ексзаступник міністра фінансів Росії, економіст Сергій Алексашенко, коментуючи візит до Києва держсекретаря США Ентоні Блінкена.

“Відвідування Києва фактично другою людиною в американській зовнішній політиці – це важливо і це знак підтримки України. Якщо подивитися українську пресу – здається, що все чудово, США підтримують Україну, що правда, але підтримують вони її тільки в одному питанні. Блінкен сказав фразу, що в України є два вороги, перший – Росія і другий – корупція. Все, про що говорять політики – що США нас підтримуватимуть у боротьбі з Росією”, – зазначив російський економіст.

За словами Алексашенка, “де межі цієї підтримки – ніхто не знає”.

“Завдання-мінімум України – зробити так, щоб не було нової російської агресії. І тут підтримка США йтиме по наростаючій, що ми бачимо. Всі слова, які сказав Блінкен з цього питання, були дипломатично правильні – “ви можете на нас розраховувати”. І не випадково, що дзвінок Джо Байдена російському президенту з пропозицією зустрітися був у той момент, коли Росія сконцентрувала свої війська вздовж кордонів України”, – додав він.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.