Президент України Володимир Зеленський і президент Росії Володимир Путін під час ймовірної зустрічі обов’язково обговорюватимуть Донбас, розповів гендиректор інформагентства “Інтерфакс-Україна” Олександр Мартиненко в програмі “Сьогодні Ввечері” на каналі “Україна 24”.

“У таких зустрічей є два обличчя – є відкритий порядок денний, є закритий. Про закритий ми ніколи нічого не дізнаємося, іноді якийсь витік проходить. Ми прекрасно розуміємо, що якщо Зеленський з Путіним зустрінуться, вони говоритимуть про Донбас. Просто про це офіційно не повідомлять. Навіть якщо нічого не станеться, це як мінімум не негативний результат”, — сказав він.

Мартиненко зазначив, що Зеленський не “здасть” Україну Путіну.

“Дискусія йде тому, що деякі політичні сили бояться того, що, залишившись з Путіним наодинці, все продасть, здасть Україну, і все на цьому закінчиться. Не здасть. Я про це всім кажу. Я знаю, як працюють ці люди. Є межа, за яку ані президент, ані Офіс президента не перейдуть, хоча б тому, що добре знають, що таке громадська думка в Україні. Путін не розуміє, а вони розуміють. Не буде здачі. Єдине, що не буде результату, і він може чесно сказати: друзі, я спробував.

До речі, про Крим Путін точно не говоритиме, навіть у закритому режимі, я майже впевнений. А ось про воду в Крим — так. А у нас навпаки. Тому я думаю, що розмова про Крим неможлива. А про Донбас можлива, про навчання можлива, про санкції”, — сказав він.

Зауважимо, що в Офісі президента розглядають кілька варіантів можливої локації для проведення двосторонньої зустрічі Володимира Зеленського та Володимира Путіна.

Як повідомляють джерела УП, окрім Ватикану озвучувалися також варіанти Туреччини та Ізраїлю, а також австрійського Відня. Остаточного рішення немає – обговорюються різні майданчики для можливої зустрічі.

В свою чергу, прессекретар Путіна Дмитро Пєсков у четвер сказав, що “просунутися в підготовці зустрічі Путіна і Зеленського поки не вдалося”. За його словами “напруженість на Донбасі залишається вищою за норму”.

Нагадаємо, Президент Володимир Зеленський в інтерв’ю італійській газеті La Repubblica сказав, що вважає Ватикан ідеальним місцем для зустрічі з президентом Росії Володимиром Путіним, щоб обговорити встановлення миру на Донбасі.

Прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що російська сторона поки не отримувала офіційної пропозиції Зеленського провести зустріч із Путіним у Ватикані.