Заступник голови Офісу президента України Руслан Рябошапка заявляє про плани скликати 18 липня, за три дні до виборів, позачергове засідання Верховної Ради.

Про це він заявив на форумі "Встановлення справедливості – порядок денний для майбутнього парламенту".

Команда президента Володимира Зеленського закликає Верховну Раду 8 скликання позачергово зібратися 18 липня й ухвалити закони, які дозволять працювати Вищому антикорупційному суду.

"В сенсі антикорупційної реформи ми з 2014 року зробили непоганий прогрес. Ми маємо непогане законодавство, ми маємо інституції, які вижили, незважаючи на те, що їх 2 роки намагалися вбити, і ми маємо кількість експертів у сфері антикорупції, яка суттєво зросла з 2014 року. І людський капітал – одна з найбільших перемог за останні 5 років.

Що ми плануємо зараз? Ми плануємо вже на четвер скликати позачергову сесію парламенту. Ми будемо вимагати від парламенту прийняти законодавство, яке дасть працювати ефективно Вищому антикорупційному суду, будемо вимагати від парламенту прийняти закон про незаконне збагачення, і буде ще декілька ініціатив, які ми будемо вимагати прийняти ще в цього складу парламенту.

Очевидно, що в людей в головах уже вибори, але вони повинні виконати свій обов’язок до кінця – перед країною, не перед нами.

Що ми хочемо від нового парламенту? Ми хочемо переглянути законодавство, що стосується запобігання корупції, новий закон, який стосується декларацій, зокрема, корупції у політичному секторі. Новий парламент повинен прийняти ці закони. Ми хочемо переглянути Кримінальне процесуальне законодавство", – заявив Рябошапка.

Як відомо, 13 липня голова Верховної Ради Андрій Парубій закрив останнє пленарне засідання парламенту 8-го скликання. З 15 до 19 липня депутати мають працювати у комітетах, комісіях і фракціях.

Наприкінці пленарного засідання він нагадав, що 12 липня – останній день роботи народних депутатів 8 скликання в сесійній залі.

«Нагадую всім, що наступного тижня, з 15 по 19 липня, народні депутати працюють у комітетах, комісіях і фракціях. Шановні народні депутати, 10-а сесія Верховної Ради України 8-го скликання завершить свою роботу 19 липня 2019 року, а останнє пленарне засідання 10-ї сесії Верховної Ради України 8-го скликання оголошую закритим», – сказав він.

Верховна Рада 8-го скликання була обрана на позачергових парламентських виборах восени 2014 року. Народні депутати цього скликання офіційно набули своїх повноважень 27 листопада 2014 року.