В Офісі президента України вважають, що якщо для збереження курсу країни на побудову прозорої демократичного держави потрібен свій “список Магнітського” для українських суддів та олігархів, то його потрібно впровадити.

Про це сказав в коментарі агентству “Інтерфакс-Україна” радник керівника ОП Михайло Подоляк.

«Практично всі наші зовнішньополітичні партнери зайняли дуже чітку позицію за останніми ініціативами президента Зеленського, який в свою чергу категорично проти реваншу старих непрозорих форматів. У тій же суперечці з суддями Конституційного суду, які явно пішли на поводу інтересів окремих політичних груп, симпатії всіх без винятку західних інститутів на стороні Володимира Олександровича. Про це багато разів прямо було сказано», – сказав Михайло Подоляк.

Він вказав, що останній приклад – вкрай жорстка редакційна колонка Washington Post, в якій «чітко заявлена ​​базова позиція: західні політичні еліти повинні максимально підтримати українського президента і дозволити йому утримати курс на прозору демократичну українську державу».

«Якщо для цього потрібен свій “список Магнітського” для українських суддів та олігархів, то такий список санкцій негайно повинен бути створений», – підкреслив Подоляк.

До слова, список Магнітського – перелік осіб, згідно з позицією його укладачів, відповідальних за утримання під вартою, жорстоке поводження і смерть аудитора Сергія Магнітського, інші грубі порушення прав людини в Росії, який передбачає персональні санкції проти посадових осіб РФ.

Раніше повідомлялося про те, що президент України Володимир Зеленський провів зустріч з послами Великої сімки (G7). За результатами зустрічі сторони досягли угоди щодо того, що для продовження антикорупційних реформ в Україні потрібен чесний і прозорий відбір суддів Конституційного Суду.

Також екс-нардеп Сергій Лещенко також прокоментував зазначену Михайлом Подоляком статтю у виданні Washington Post.

Далі прямим текстом:

У головній газеті американського істеблішменту “Вашингтон Пост” вийшла стаття в підтримку заходів по перезапуску Конституційного суду. Ця стаття – думка редакції, підписана не одним журналістом, а “редакційною радою”.

Вони вважають правильним, що президент Зеленський одним з перших привітав Байдена з перемогою, і кажуть, що Трамп був “несправедливим” до нього, вимагаючи, щоб Зеленський запустив “політизоване розслідування Джо Байдена”.

Далі “Вашингтон Пост” пише про нинішню ситуацію в Україні.

Цитата: “Зеленському зараз ця підтримка потрібна як ніколи. (…) Українському лідерові не завадила б допомога – і Байден добре підготовлений для цього”.

Видання пропонує використовувати той самий інструмент санкцій, про який писав я в своїй колонці для Kyiv Post і Андерс Ослунд для Atlantic Council: “Після інавгурації адміністрація Байдена могла б зробити кілька кроків, щоб посилити Зеленського. Можна було б ввести санкції проти суддів Конституційного суду, які заплямували себе прийнятими рішеннями. Глобальний Закон Магнітського передбачає заборону на видачу віз і заморожування активів в таких випадках “.

Ще “Вашингтон Пост” пише, що “Міністерство юстиції США може також відновити справи проти ключових українських олігархів, в тому числі Дмитра Фірташа та Ігоря Коломойського, які зіграли важливу роль у блокуванні реформ і просування російських інтересів в Україні”.

“Найважливішим для Джо Байдена буде реанімація політичного альянсу між Вашингтоном і Києвом, який користується сильною підтримкою обох партій в Конгресі, але був майже повністю зруйнований Дональдом Трампом. (Трамп) так і не запросив Зеленського в Вашингтон. Виправлення цього мстивого упущення має бути однією з перших завдань Байдена у зовнішній політиці “.