Президент України Володимир Зеленський провів зустріч з делегацією Палати представників Конгресу Сполучених Штатів Америки на чолі з головою Комітету з питань збройних сил Адамом Смітом.

Володимир Зеленський поінформував американських конгресменів про велику кількість ракетних ударів, завданих сьогодні російськими військами по Україні, зокрема по території Одеського порту. Він наголосив, що це відбулося менш ніж за добу після досягнутих у Стамбулі домовленостей щодо експорту українського зерна.

«Це свідчить лише про одне: хоч би що говорила й обіцяла Росія, вона знаходитиме шляхи, як це не виконувати. Геополітично, зброєю, криваво або ні, але в неї є декілька векторів, як вона завжди діє», – зазначив Президент.

Глава держави акцентував, що саме тому Україна не може бути країною, де є «заморожена» війна. За його словами, для нашої держави вкрай необхідно мати змогу робити відповідні кроки з деокупації українських територій.

«Цінуємо допомогу Сполучених Штатів у захисті нашої території, нашої землі й українського народу. Я хотів би подякувати за лідерську позицію Сполучених Штатів Америки Президентові Байдену та Конгресу США, де ми маємо важливу двопалатну й двопартійну підтримку», – наголосив Володимир Зеленський.

Глава держави відзначив важливість безпекової підтримки України з боку Сполучених Штатів, останній пакет якої, що містить вкрай необхідні артилерійські системи HIMARS, снаряди й безпілотні літальні апарати, був оголошений напередодні.

Володимир Зеленський окремо подякував за висловлену конгресменами, зокрема головою Комітету з питань збройних сил Палати представників Конгресу США Адамом Смітом, налаштованість продовжувати підтримувати нашу державу, допомагати їй захищати свою незалежність і територіальну цілісність.

Якщо сьогоднішній удар по Одеському порту – це спроба зриву зернової угоди, слід все припиняти, навіть не починаючи, зазначає виданню коментарі генерал-лейтенант, колишній заступник начальника Генштабу ЗСУ Ігор Романенко. Він наголошує, що поки йде війна, ризики нікуди не подінуться.

“Вони існують у будь-якій ситуації, доки не буде досягнуто якихось результатів саме щодо мирних домовленостей (а не просто угод про зерновий коридор) – і не буде це юридично оформлено на міжнародному рівні. Проте ризик, зокрема зі створенням зернового коридору, має бути контрольованим, прогнозованим. І у разі потреби – мають бути можливості припиняти відхилення від домовленостей”, – пояснює генерал.

“Україна у стані війни, економіка – у тяжкому стані. Треба йти на обдумані ризики, які у разі потреби можна нівелювати. І наші Військово-морські сили, ЗСУ загалом, певен, готові до цього, – наголошує генерал. – Якщо сьогоднішній удар по Одеському порту – це спроба зриву зернової угоди, слід усе припиняти, навіть не починаючи. Якщо є перспектива зберегти домовленості в силі, слід робити саме це, враховуючи всі ризики”.

“Безумовно, зернова угода та часткове розмінування портів створює небезпеку (говоримо відверто) тих чи інших дій з боку росіян. Але тут швидше можна говорити про диверсійні дії. Навряд чи вони наважаться з огляду на наявність у Військово-морських сил України протикорабельних ракет “Гарпун” та “Нептун” на десантну операцію. Проте диверсії виключати не можна. Бойові плавці, захід ближче до акваторії підводних човнів і так далі”, – зазначає політтехнолог, Тарас Березовець .

“Підписали угоду – і одразу вдарили по одному з портів, що в ньому фігурують. Демонстративно показують, що їм начхати на будь-які домовленості, на будь-які норми моралі. Що вони й надалі тероризуватимуть українське населення, знущатимуться міжнародним правом”, – зазначає політтехнолог Богуна Тарас Березовець.