В Україні запрацювали дешеві кредити для бізнесу, а тепер президент Володимир Зеленський вирішив особисто ознайомитися з новою програмою кредитування бізнесу, відвідавши головний офіс одного з держбанків, повідомляє Офіс глави держави.

Представники банку повідомили про великий попит на кредити під 5-7% і вже на сьогоднішній день підписані кілька десятків кредитних договорів з клієнтами.

Зокрема, підприємець Володимир Іщенко розповів президенту, що займається оптовою торгівлею деревиною, будівельними і санітарно-технічним обладнанням. Він звернувся в банк за позикою в 320 тис. гривень, щоб придбати спеціальне обладнання для переробки відходів деревини на тріску.

“Виробництво вже давно чекає кредитів. 5-7-9% – це нормальна ставка. У людей поки немає довіри до банківської системи. Мабуть, це сталося після деяких подій за попередньої влади. Хотілося б, щоб люди повірили і понесли гроші в банки”, – зазначив підприємець.

Зі свого боку Володимир Зеленський заявив про можливість розширення програми кредитування мікро- і малих підприємств в майбутньому.

“5-7-9% – це не на місяць, не на рік, а на п’ять років. П’ять років бует працювати програма, а потім подивимося: в залежності від кількості клієнтів будемо розширювати програму”, – зазначив він.

Крім того, президент поспілкувався з тими, хто тільки подавав документи на отримання кредиту. Зокрема, підприємець Олексій Нестеренко розповів Володимиру Зеленському, що йому необхідний кредит на мільйон гривень, щоб придбати комп’ютерну техніку для стартапу – відкриття школи робототехніки для дітей.

“Нам потрібні робочі місця. А у вашому випадку – креативні робочі місця”, – підкреслив глава держави.

Додамо, що Олексій Гончарук під час презентації повідомив, що 3 лютого в Україні стартує державна програма дешевих кредитів для бізнесу.

“Для початку власної справи в Україні не вистачає доступного ресурсу. У нас дуже дорогі кредити, майже не розвинений фінансовий ринок. Це призводить до того, що, якщо людина хоче започаткувати власну справу, на жаль, вона не може залучити ресурси. Тому ми почали вирішувати цю проблему. І сьогодні стартує програма 5–7–9. Це доступні кредити для підприємців, для початку бізнесу”, – сказав Гончарук.

Суть програми полягає в тому, що держава буде компенсувати частину кредитної ставки, щоб бізнесмен міг отримати інвестиційний кредит. Ставка залежить від кількості робочих місць, які створює підприємець, пояснив прем’єр.

На його думку, цією програмою у 2020 році зможуть скористатися “десятки тисяч українців, фактично отримавши кредит в одному з банків”.