Президент України Володимир Зеленський підписав закон про державний портфель гарантій для забезпечення українських громадян житлом. Також він має спростити доступ до кредитів для малого й середнього бізнесу.

Про підписання законопроєкту повідомляє Офіс Президента України. Його Верховна Рада схвалила 3 вересня, нині він повернутий з підписом президента.

Що передбачає законопроєкт

Він визначає, що держава надаватиме фінансові гарантії банкам, що дають кредити українцям або малому й середньому бізнесу. Таким чином банки менше боятимуться втратити свої гроші, а отже й простіше надаватимуть кредити.

Згідно з законом, держава за рішенням Кабінету Міністрів України в кожному окремому випадку може надати банку гарантії в частці до 80% з загальної суми кредиту.

Вже в цьому році український уряд зможе надати державні портфелі гарантій на суму до 5 мільярдів гривень. Фактично, ця сума розрахована лише за наступні 3 місяці року. Суму на наступний рік визначать у держбюджеті, який мают схвалити до кінця року.

«Крім того, така ініціатива має на меті спростити для українських громадян іпотечне кредитування для отримання житла. Це було ініціативою Володимира Зеленського», – підкреслили в Офісі Президента України.

Нагадаємо, також Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до статті 3 Закону України «Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю» щодо підвищення особам з інвалідністю з дитинства надбавки на догляд» № 851-IX, який Верховна Рада ухвалила 2 вересня 2020 року.

Документ посилює соціальний захист осіб з інвалідністю з дитинства та дітей з інвалідністю шляхом підвищення рівня державної підтримки. Зокрема, передбачається, що підвищення вказаної надбавки буде поетапним і вона збільшиться таким чином:

– особам з інвалідністю з дитинства, віднесеним до підгрупи А І групи: з 1 січня 2021 року – з 75% до 150% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, а з січня 2022 року – до 200% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;

– особам з інвалідністю з дитинства, віднесеним до підгрупи Б І групи: з 1 січня 2021 року – з 50% до 100% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;

– самотнім особам з інвалідністю з дитинства II та III груп, які за висновком лікарсько-консультативної комісії лікувально-профілактичного закладу потребують постійного стороннього догляду: з 1 січня 2021 року – з 15% до 75% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;

– на дитину з інвалідністю підгрупи А віком до 6 років: з 1 січня 2021 року – зі 100% до 150% прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років, а з 1 січня 2022 року – до 200% прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років;

– на дитину з інвалідністю підгрупи А віком від 6 до 18 років: з 1 січня 2021 року – зі 100% до 150% прожиткового мінімуму для дітей віком від 6 до 18 років, а з 1 січня 2022 року – до 200% прожиткового мінімуму для дітей віком від 6 до 18 років.