Курт Волкер, колишній спецпредставник Держдепартаменту США в Україні, в інтерв’ю журналу НВ прокоментував перспективи зустрічі Володимира Зеленського з Володимиром Путіним, передаємо в оригіналі.

12 березня президент України Володимир Зеленський заявив, що готується до переговорів з кожним лідером нормандської четвірки окремо на випадок, якщо зустріч у нормандському форматі(Україна, Німеччина, Франція і РФ) не відбудеться.

«Я ніколи не виступаю проти того, щоб люди говорили один з одним, але, мені здається, сьогодні в цьому конфлікті ми маємо непорівнянні позиції сторін», — заявив в розмові з НВ Курт Волкер, відповідаючи на запитання про те, чи має сенс зустріч Зеленського та Путіна у 2021 році.

Волкер зазначив, що у Путіна зараз «досить сильна позиція».

«Він беззастережно заперечує присутність Росії в українському конфлікті, і для президента Зеленського буде надзвичайно складно зустрічатися і говорити з ним», — переконаний колишній спецпредставник Держдепартаменту США в Україні.

У цьому контексті Волкер вважає вкрай важливим для Зеленського заручитися серйозною підтримкою з боку США і президента Джо Байдена, з боку Німеччини і Франції «у визнанні українського суверенітету і територіальної цілісності, а також одночасного визнання двох речей: що Україна — жертва російської агресії і що вона зі свого боку зробила все можливе, щоб досягти миру».

” І тільки маючи все це, можна досягти необхідного контексту для діалогу між Путіним і Зеленським”, — наголосив Волкер.

Нагадаємо, нормандська четвірка була створена у 2014 році для врегулювання збройного конфлікту на Донбасі. Зустрічі в нормандському форматі проходять на рівні представників МЗС, очільників МЗС та голів держав і урядів чотирьох країн — України, Франції, Німеччини та Росії.

Остання зустріч президентів України, Франції, РФ і канцлера Німеччини відбулася в Парижі в грудні 2019 року. Під час переговорів було домовлено провести нову зустріч на рівні лідерів країн у 2020 році, проте зустріч так і не відбулася.