Володимир Зеленський розпочав повним ходом деолігархізацію. Після суду над Віктором Медведчуком і на інших чиновників чекатимуть нові санкції.
https://www.youtube.com/watch?v=7sGuUlBfd4wТ
Український народ не оцінить, якщо Зеленський перемістить Медведчука з домашнього арешту у тюрму. Відзначать лише те, якщо під санкції потраплять нові люди. Таку думку у програмі “Що це було?” на 24 каналі висловив експерт Інституту політичної освіти Олександр Солонтай.

Також він висловив думку, що кума Володимира Путіна не відправили за ґрати, бо українська влада намагається обіграти його іншими шляхами.
Експерт озвучив 3 ймовірні версії, чому Медведчука відправили під домашній арешт, а не посадили до СІЗО.

Перша – просто не змогли посадити.

Друга версія – грамотний хід, щоб уникнути народної любові довкола “жертви”.

Такий сценарій був, наприклад, у випадку Юлії Тимошенко.

“Третій момент – йому дали можливість втекти з України”,– наголосив Солонтай.

За словами Солонтая, в оточення президентської команди також немає одностайної версії щодо Медведчука. Одні кажуть про те, що йому дали можливість виїхати з країни. Інші – що його навмисне тримають вдома, а не в СІЗО, щоб “декласувати” і не дати політичної гнучкості.
За його словами, після Медведчука має бути хтось такий, хто дійсно переконає суспільство, що це боротьба з олігархією, корупцією.

Якщо арештувати Порошенка – це буде сприйматись у контексті, ніби Зеленський розчищає собі електоральне поле.

“На мою думку, Порошенко у Зеленського може бути третім. Ніяк не другим”,– наголосив Солонтай.

Він пояснив, що історія з Віктором Януковичем та Юлією Тимошенко може повторитися: арешт Порошенка може сприйматись як розправа з політичним опонентом.

Однак у майбутньому Порошенко може бути третім або четвертим у списку на деолігархізацію.
На думку Солонтая, наступним під суд може потрапити олігарх Ігор Коломойський.

Він є у списку Ради нацбезпеки та оборони. Крім того, для українців не важливо, який запобіжний захід обиратимуть олігархам – відправлятимуть під домашній арешт чи садитимуть.