Президент України Володимир Зеленський підписав указ про рішення Ради національної безпеки і оборони України (РНБО) по персональних спеціальних економічних і інших обмежувальних санкцій проти громадян Росії, російських компаній і ряду пропагандистських сайтів.

Також під санкції потрапили троє громадян Франції – депутати Європарламенту Віржині Жорон, Лакапеля Жан-Ліна та Олів’є Філіпп, представники крайньо-правої політгруппи “Ідентичність і демократія”. Вони в 2020 році відвідували окупований росіянами Крим через території РФ, що суперечить українському законодавству.

Політолог Валентин Гладких позитивно оцінює чергові санкції від України проти громадян РФ і французів-порушників нашого законодавства.

“Це рішення спрямоване на захист національних інтересів української держави. Зеленський демонструє, що в розпорядженні є інструменти, які можна використовувати при наявності політичної волі. З часів президентства Порошенко правове поле не змінилося. Закон про санкції було прийнято за минулої влади. Але чомусь вона тоді не використовувала його в таких обсягах, як тепер Зеленський, – проти тих, хто підриває наш суверенітет “, – підкреслює Валентин Гладких.

Він зазначає, що санкції вводяться проти тих, хто знаходиться поза досяжністю для українського правосуддя.

“Чим можемо дошкулити- тим і докучаюємо. Комусь це може не подобатися, але так влаштований цей світ. Смішно чути зараз від так званих” порохоботів “, що Україна повинна протидіяти російської агресії, вимагаючи від заходу нових санкцій. А чому ви самі не запроваджували санкції проти військово-політичного керівництва РФ, коли були при владі? Якщо ми вимагаємо відповідного реагування з сторін ЄС і США, то перш за все самі повинні демонструвати готовність і здатність вводити санкції. Саме тому вони мають велике політичне та символічне значення.

Це – демонстрація позиції, а не просто заклики до когось зробити щось, – зазначає Валентин Гладких. – Сподіваюся, прийде час, і все закінчиться не тільки санкціями, а й Міжнародним трибуналом над представниками країни-агресора, які порушили територіальну цілісність України. Але, щоб це сталося, Україна і цивілізований світ повинні виграти війну, яку проти них розв’язала Росія “. – зазначив Валентин Гладких.