Президент України Володимир Зеленський заявив, що до 1 січня 2020 року необхідно доопрацювати та ухвалити новий Трудовий кодекс України.
Про це він сказав на зустрічі з керівництвом Ради, Кабінету міністрів і правоохоронних органів, повідомляє пресслужба глави держави.
Серед іншого, на думку українського лідера, слід звузити сфери неформальної зайнятості, зокрема, суттєвого посиливши відповідальність за тіньове ведення господарства.
«Крім того, Глава держави підкреслив необхідність створення умов для проведення електронних виборів та електронного перепису населення. Також серед пріоритетів – прискорення наповнення Єдиного державного демографічного реєстру; запровадження єдиного порталу електронних послуг, електронного кабінету громадянина з доступом до інформації про себе з реєстрів і запровадження електронних послуг «єМалятко», ID14, », – сказано у повідомленні.
Усвою чергу народний депутат від партії “Слуга Народу” та претендент на посаду керівника комітету з питань соціальної політики Галина Третьякова розповіла, які завдання стоять перед майбутнім комітетом.
Передаємо її слова в оригіналі:
У першу чергу комітет розглядатиме законопроекти, які залишилися в спадок від попередньої Ради, один із цих законопроектів – Трудовий кодекс, роботу над яким ми вже розпочали.
У мене було багато зустрічей із роботодавцями, профспілками, Державною службою зайнятості, заступниками міністра соціальної політики. З Міністерством фінансів та Офісом президента на цю тему говорила. І більшість представників цих структур схиляються до того, що Трудовий кодекс, який у першому читанні ухвалила Верховна Рада, необхідно в другому читанні відхилити і розпочати роботу наново та створити модерний Трудовий кодекс. І цю роботу треба зробити до 1 січня наступного року.
Адже у нас на сьогодні діє радянський Кодекс законів про працю, тому одна з перших робіт – це велика реформа, новий Трудовий кодекс.
Одночасно йде робота над законопроектом, який належить до відання комітету фінансів, податкової та митної політики, – це законопроект, який є ключовим для пенсійної реформи другого рівня. Він передбачає регулювання фінансових структур, що беруть участь у накопиченні коштів українців. І держава має зробити все, щоб не було зловживань і шахрайства в цій сфері.
З іншого боку, ми маємо докласти всіх зусиль, щоб необережність менеджменту, наглядової ради або власника фінансових структур не призводила до зникнення пенсійних активів. Необхідно передбачити якийсь гарантований рівень на випадок навіть маленького відсотка якоїсь необережності або фінансових криз.
Слова “якийсь” та “якась” означають, що механізм ще точно не визначено і його обговорюють.
Йдеться про законопроект про “спліт” №2413-а (“Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо консолідації функцій із державного регулювання ринків фінансових послуг” – ІФ), який був ухвалений у першому читанні попереднім скликанням Верховної Ради, але справа до другого читання і ухвалення в цілому так і не дійшла.
І цей законопроект у нас у шорт-листі, серед першочергових.