Херсон уже видно у приціли та біноклі. Зараз там пауза, але вона проактивна, на користь ЗСУ.

Олексій Арестович розповів, що Збройні Сили України перебувають за менш ніж 20 кілометрів від Херсона. Радник глави ОП пояснив, чому поки що радіти рано.

Відповідну інформацію радник глави ОП повідомив ввечері 20 червня. Про це він розповів на 117 день повномасштабної війни, яку Росія почала проти України.

На Херсонському напрямку Збройні Сили України просунулись у сторону Киселівки.

Це дуже близько вже до Чорнобаївки, до Херсона,
– пояснив Арестович.

Також радник Андрія Єрмака додав, що активних дій там зараз немає. Там пауза, адже сторони почали дуже швидко видихатися. Але коли Херсон звільнятимуть, у самому місті “буде відбуватися багато цікавого”.

Арестович пригадав, що на початку війни як ЗСУ, так і ворог по три тижні тримали бойову напругу без спроб паузи. Натомість зараз після двох – трьох днів наступу – вимотані й одні й інші.

Олексій Арестович пояснив, що наразі на Херсонщині пауза, проте проактивна – на нашу користь.

Проте варто розуміти, що радіти завчасно також не треба. Бо війна – це така справа, що 18 кілометрів можна пів року йти. Так що подивимося,
– сказав Арестович.

Додав також, що наші просунулися суттєво на тому напрямку, де ще три тижні тому ЗСУ не було.

Олексій Арестович пригадав, що на Сході наступають росіяни, а на Півдні – ЗСУ. Проте проблеми Харкова пов’язані з наступом на Херсон – тобто там росіяни намагаються створити аналогію.

Зазначимо, що Верещук радить жителям Херсона виїхати через окупований Крим та скористатися для цього виданими загарбниками фейковими документами.

Віце-прем’єр, міністр із питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук закликала жителів окупованої Херсонщини виїхати з області, зокрема через окупований Крим.

Про це вона сказала на брифінгу у Медіацентрі Україна – Укрінформ.

“Виїжджайте, будь ласка, тому що наша армія обов’язково деокупуватиме ці землі. Наша воля це робити непохитна. І дуже важко потім буде відкрити гуманітарний коридор, коли там будуть діти. Повірте, деокупація буде, контрнаступ обов’язково буде”, – каже міністр.

Верещук вважає, що організувати гуманітарний коридор на Херсонщині буде навіть ще важче, ніж у Маріуполі. Тому вона радить жителям Херсона виїхати через окупований Крим та скористатися для цього виданими загарбниками фейковими документами. Міністр запевнила, що українська влада за це не каратиме.

“Ви не порушите закон, якщо виїдете через тимчасово окупований Крим. Ми знаємо, що це на сьогоднішній день – чи не єдиний гуманітарний коридор, якщо його так можна назвати, яким можна виїхати. Отже, якщо є можливість, їдьте, особливо, з дітьми”, – зазначає голова Мінреінтеграції.

За словами міністра, навіть без документів українців упустять усі країни.

“Як тільки ви потрапите на територію третіх країн – Європейського Союзу чи інших – зверніться до будь-якого консульства або знайдіть можливість зателефонувати нам. Ми виготовимо документи, передамо до консульства, де ви перебуватимете”, – сказала Верещук.

Також вона додала, що починаючи з 24 лютого, окупанти зірвали половину гуманітарних коридорів. Отже, із трьох з половиною сотень спрацювало лише 165. Ними від життя в російській окупації вдалося врятувати триста тисяч людей. Натомість, півтори тисячі цивільних зараз перебувають у російському полоні, серед них і волонтери, і старости сіл та голови міст.

“Це величезна проблема, тому що механізму їхнього повернення немає, тобто формально тиснути через Женевські конвенції неможливо, тому що ми не обмінюємо цивільних, немає такого формату як обмін цивільних, тобто росія їх захопила як терористи, щоб утримувати, а потім щось виторгувати, але ми їм пояснили, що це неможливо”, – зауважила Верещук.