Президент Франції Еммануель Макрон відправився в Москву, щоб почати деескалацію ситуації навколо України. Принаймні, це основна мета його поїздки у РФ. А вже наступного дня після зустрічі Макрон планує до від’їзду отримати хоча б “сигнал про деескалацію”.

Зустріч запланована на другу половину дня і вечір понеділка, 7 лютого. Не виключено, що вона може тривати кілька годин. Під час розмови будуть присутні тільки перекладачі і, можливо, реєстратори, але поруч з главами двох держав не буде ні міністрів, ні дипломатів.

Про це написало Le Journal du Dimanche.

Ми обговоримо умови деескалації. Ви повинні бути дуже реалістичні. Ми не доб’ємося односторонніх жестів, але важливо не допустити погіршення ситуації, перш ніж вибудовувати механізми і жести взаємної довіри”, – заявив Макрон.

Президент Франції хоче “спробувати вибудувати реагування на надзвичайні ситуації і рухатися до нового порядку”, який, за його словами, дуже потрібен Європі і який буде ґрунтуватися на принципі суверенної рівності держав. Еммануель Макрон має намір виконати вимогу Франції, Євросоюзу і НАТО стосовно господаря Кремля, а саме, щоб не було російського військового вторгнення в Україну. І як би намагаючись зіграти роль представника, посередника в цій кризі, глава держави відправиться у вівторок до Києва, а потім того ж вечора в Берлін на саміт між Францією, Німеччиною і Польщею.

Напередодні своєї поїздки до Києва та Москви Емманюель Макрон зателефонував генеральному секретарю НАТО Йенсему Столтенбергу. Як зазначили у Єлисейському палаці, президент наголосив на прихильності Франції до питань безпеки союзників по НАТО. Макрон також висловився про необхідність «продовжувати шукати шляхи деескалації через діалог і при повній повазі до основоположних принципів європейської безпеки».

Генсек НАТО Єнс Столтенберг, у свою чергу, прокоментував розмову в мережі Twitter:

«Провів хорошу телефонну розмову з президентом Емманюелем Макроном про розміщення російських сил на території та навколо України. Я вітаю його особисту прихильність до подвійного підходу НАТО до Росії на основі діалогу та стримування. Єдність НАТО має ключове значення у цей критичний момент».