Народний депутат від фракції “Слуга народу” Ірина Верещук сумнівається, що Президент РФ Володимир Путін погодиться на зустріч з Президентом України Володимиром Зеленським у Ватикані. Про це вона заявила в ефірі одного з телеканалів.

“Немає жодних позитивних передумов, що пан Путін на це піде. Тому мені видається, що це, швидше за все, буде зустріч у нормандському форматі – у європейській країні. У Франції або в Німеччині”, – сказала вона.

Верещук переконана, що зустріч президентів України та РФ відбудеться за посередництва європейських партнерів України. Мова зокрема про Францію та Німеччину. Також нардеп оцінила роль Папи Римського як комунікатора можливої зустрічі.

“Папа Римський – миротворець, він багато разів закликав РФ і Путіна стриматися у своїй агресії. Він молився за Україну, за мир в Україні, за дітей, за цивільних. Думаю, що Папа Римський – це особа, яка увібрала в собі поняття, яке називається миротворчість”, – вважає вона.

Крім того, Верещук прокоментувала заяви опозиційних політиків, які виступають проти зустрічі Зеленського у Путіна.

“Ми можемо скільки завгодно говорити про те, чому не потрібно зустрічатися з Путіним. І деякі аргументи будуть дійсно об’єктивні. Але ми хочемо миру і нам потрібен мир на наших умовах, не здаючи національних інтересів, ні сантиметру української землі. То якщо в даному випадку єдиним рішенням цього конфлікту може бути зустріч – чому президент Зеленський не мав би нею скористатися?”, – резюмувала вона.

Варто зазначити, що представники президента України Володимира Зеленського ще в жовтні минулого року обговорювали з Ватиканом можливість провести там зустріч з президентом Росії Володимиром Путіним.

Про це в ефірі програми “Сьогодні Ввечері” на телеканалі “Україна 24” розповів український дипломат Валерій Чалий.

“Я знаю, що такі дискусії велися представниками президента України, Андрієм Єрмаком. У жовтні минулого року була закрита зустріч, де були присутні не тільки співробітники українського посольства при Святому Престолі, а й перекладачі. Це була зустріч з секретарем Святого Престолу П’єтро Пароліном, який є впливовою особою і може порадити папі Франциску піти на такий крок. З того часу ніякої інформації не було”, – повідомив дипломат.

Чалий припустив, що “заява президента базується вже на домовленостях”.

“Не хотілося б, щоб у Ватикані про це “раптово дізналися”, як сьогодні прокоментував прес-секретар російського президента Пєсков. Потрібно, щоб такі речі були готові перед заявами”, – заявив він.

При цьому Чалий зазначив, що Україна давно не має свого посла при Святому Престолі, тому забезпечення дипломатичної підтримки такої зустрічі може стати проблемою.

“Теоретично це можливо, але постає питання – а навіщо? Місце – це другорядне питання, головне – чи готова Україна?”, – додав дипломат.