В Офісі президента Володимира Зеленського відповіли на критику газети The New York Times.

Журналіст Ендрю Крамер написав, що президент Зеленський оточив себе колишніми коміками без дипломатичного досвіду та що помилка недосвіченої влади може дати привід до повномасштабної війни Росії проти України.

Радник голови Офісу президента Михайло Подоляк назвав дивними такі твердження на восьмому році війни. Вказав, що Росія без жодного приводу розпочала війну 2014 року і тепер без приводу почала нарощувати війська біля українських кордонів

“2014-го так звані професійні політики не змогли зупинити окупацію та незаконну анексію українського Криму Росією та початок війни на українському Донбасі”, – сказав Подоляк.

Додав, що теперішнє керівництво України “докладає надзвичайно активних зусиль і перебуває у тісній координації” з партнерами, щоб не допустити нової ескалації та “максимально далеко пройти шляхом миру”.

Подоляк сказав, що всі партнери кажуть про високий професіоналізм українських учасників переговорів. Тому будь-які припущення про брак досвіду української влади “більше схожі на особисту політизовану позицію окремих людей”.

Радник пригадав, що журналіст помилково назвав “колишнім коміком” голову Верховної Ради юриста Руслана Стефанчука.

“Вже одна ця помилка в тексті показує, наскільки сумнівним є і все інше”, – вважає він.

Водночас сам Зеленський і його прихильники кажуть, що гумор є політичним інструментом.

Зокрема, депутат від “Слуги Народу” Роман Грищук, який раніше керував комедійним шоу, каже:

“Гумор — це ознака інтелекту. Почуття гумору – це дар.”

У міжнародних відносинах “це дійсно перевага”, каже Грищук.

“У дипломатії гумор завжди є інструментом. Ви можете задати правильний тон жартом.”

Він зазначає, що у владі також є багато людей без комедійного минулого. Тож думка, що владою керують лише коміки, є “стереотипом”, який розповсюджують опозиційні партії. Щоб не підігравати критиці пана Зеленського, Грищук каже, що вже два роки не розповідав жартів публічно.

За зачиненими дверима Зеленський і його колеги – серйозні, розповіли газеті колишні радники та міністри.

За словами Зеленського, робота Офісу президента і Міністерства закордонних справ України є головними перемогами 2021 року.

“Багато, але мало. Чому мало? Я поясню. У нас немає часу розраховувати, що нас візьмуть у Євросоюз: “давайте почекаємо ще п’ять років”. Ви знаєте, що в нас війна. Не хочу жалітися. Вважаю, що ми потужні. І сьогодні наша політика “нахабна”. І я переконаний, що без сильної міжнародної політики, без такої “нахабності” ніхто не бачитиме кроків України вперед”, – сказав він.

Крім того, прес-служба президента зазначила, що вісім робочих груп (кластерів) за участю депутатів і міністрів презентували деталізацію ініційованого Зеленським Плану трансформації країни за напрямками. Зокрема, військової безпеки і міжнародних відносин. Енергетичної незалежності і “зеленої” трансформації, людського капіталу, технологічного розвитку та ринкової трансформації, інфраструктури і місцевого розвитку, продовольчих хабів, цифрових хабів і верховенства права.

“Ці кластери містять цілі та KPI для відповідних сфер до 2023 року, проекти та реформи, що мають бути реалізовані, та закони, які необхідно ухвалити”, – сказано в повідомленні.