Зеленський запросив лідера Китаю Сі Цзіньпіна приїхати в Україну.

Про це 29 березня повідомив глава держави.

За його словами, від початку повномасштабного вторгнення Росії він жодного разу не спілкувався особисто з главою КНР. І хоче, щоб той відвідав Україну.

“Ми готові побачити його тут. Я хочу поговорити з ним. Я контактував із ним перед повномасштабною війною. Але за весь цей рік, більше ніж рік, у нас не було контактів”, – сказав Зеленський.

Коментуючи результати візиту Сі Цзіньпіна в Москву, він припустив, що президент Росії Володимир Путін не дістав обіцянок чи гарантій військової підтримки Пекіна. Тому оголосив про розміщення ядерної зброї в Білорусі, що порушує домовленості РФ і Китаю про нерозповсюдження ядерної зброї у треті країни.

“Що це означає? Означає, що візит не пішов Росії на користь”, – припустив Зеленський.

Пекін завжди забезпечував “дипломатичне прикриття” Кремлю, дотримуючись офіційної позиції нейтралітету у війні. Але після зустрічі президентів дещо змінилося.

Путін вирішив розмістити в Білорусі ядерну зброю, бо не отримав бажаних гарантій за результатом переговорів з китайським лідером Сі Цзіньпіном, вважає президент України Володимир Зеленський. Під час інтерв’ю Associated Press він зауважив, що протягом багатьох десятиліть КНР була політично та економічно прихильною до РФ.

Саме Пекін забезпечував Путіну “дипломатичне прикриття”, дотримуючись офіційної позиції нейтралітету у війні.

Минулого тижня Сі відвідав Росію. Під час переговорів з Путіним він, як очікувалося, повинен був пообіцяти, що Китай допоможе РФ зброєю та боєприпасами, аби агресор поновив свої запаси, які вже вичерпуються. Та цього не сталося.

Згодом путін анонсував розміщення ядерної зброї у Білорусі.