Президент України Володимир Зеленський прибув до Берліна. Це перший візит глави держави до Німеччини від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року.

“Берлін. Зброя. Потужний пакет. ППО. Реконструкція. ЄС. НАТО. Безпека”, – написав Зеленський у Telegram.

Зазначимо, що достеменно програма візиту президента Зеленського до Німеччини наразі невідома.
Про можливий візит президента України Володимира Зеленського до Німеччини стало відомо 3 травня. Тоді повідомлялося, під час поїздки Зеленський зустрінеться, зокрема, з канцлером Німеччини Олафом Шольцем, а також президентом країни Франком-Вальтером Штайнмаєром.

Проте згодом повідомлялося, що цей візит може опинитися під загрозою зриву. Видання t-online писало, що в Києві “роздратовані витоком інформації” про візит Зеленського та розглядають скасування поїздки.
Нагадаємо, канцлер Німеччини Олаф Шольц 9 травня заявив, що Європейський Союз не має лякатися демонстрації військової сили з боку Москви, а підтримувати Україну стільки, скільки це буде потрібно.

Про це Шольц сказав депутатам Європейському парламенту.

“На північному сході за 2 тис. 200 кілометрів від нас Путін (російський диктатор Володимир Путін – Ред.) сьогодні приймає парад своїх солдатів, танків і ракет”, – сказав Шольц.

“Нас не повинні залякати такі силові ігри. Давайте залишатися непохитними у нашій підтримці України стільки, скільки це буде потрібно”, – наголосив канцлер Німеччини

Зазначимо також, Президент Володимир Зеленський після спілкування з Папою Римським Франциском заявив, що отримав сигнал підтримки української “формули миру” від Ватикану.

Про це Зеленський сказав під час спілкування з італійськими ЗМІ в Римі.

За словами глави держави, Папа Франциск знає позицію України щодо “формули миру”, і, сказав Зеленський, під час розмови понтифік надіслав “сигнал підтримки” цієї ініціативи.

“Формула миру”, яку я запропонував ще в час індонезійського засідання “Великої двадцятки”, саме вона базується на вирішенні 10 криз. Вона дуже практична. Мені здається, що я отримав сигнал щодо підтримки від Ватикану. Це важливо, і нас підтримує також уряд Італії, багато різних держав”, – сказав президент.

“Сьогодні саме таке завдання – залучити якомога більше країн на наш майданчик. Тому що пропозицій щодо миру ще буде багато з різних країн. Треба базуватись на чомусь фундаментальному”, – додав Зеленський

Президент Володимир Зеленський та Святий Престол оприлюднили деталі переговорів між Папою Франциском та главою української держави, які відбулися 13 травня у Ватикані.

Зокрема, президент Зеленський у своєму Telegram зазначив, що на зустрічі подякував Папі “за його особисту увагу до трагедії мільйонів українців”.

“Наголосив і на десятках тисяч депортованих дітей. Маємо докласти всіх сил задля повернення їх додому”, – заявив Зеленський.

Крім цього, за словами президента, він попросив Папу засудити російські злочини в Україні.

“Бо не може бути рівності між жертвою та агресором. Також розказав про нашу формулу миру як єдиний дієвий алгоритм досягнення справедливого миру. Запропонував приєднатися до її реалізації”, – зазначив глава держави.

Пресслужба Святого Престолу зазначила, що теми розмови Папи Франциска з президентом України стосувалися гуманітарної та політичної ситуації в Україні, спричиненої війною.

За даними пресслужби, понтифік “запевнив у своїй постійній молитві, свідченням якої є його численні публічні заклики та безперервне звернення до господа за мир, починаючи з лютого минулого року”.

“Обидва (лідери. – Ред.) погодилися з необхідністю продовження гуманітарних зусиль на підтримку населення”, – заявили у Святому Престолі.

Папа “особливо підкреслив нагальну потребу в “жестах людяності” щодо найбільш вразливих людей, невинних жертв конфлікту”.