Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук виступив у Сеймі Польщі в четвер вранці. У власному виступі він висловив вдячність польському народові і згадав про наближення роковин Волинського злочину.

Про це повідомляє TVN24.

Виступ голови Верховної Ради, який частково був виголошений польською мовою, тривав понад 30 хвилин і не раз викликав оплески і вигуки “Браво!”.

Окрім депутатів, у нижній палаті парламенту його виступ також послухали спікер Сенату Томаш Гродський та сенатори.

Український політик зазначив, що надзвичайно радий перебувати на дружній польській землі, і підкреслив, а також що після 24 лютого минулого року Польща стала гостинним домом для багатьох українців.

“З перших моментів російського вторгнення польський народ, польська держава твердо стали пліч-о-пліч з Україною, сміливо і голосно заявили на весь світ – немає згоди на домінування сили над правом, немає згоди на порушення принципів, за якими ми всі живемо”, – заявив Стефанчук.

Голова Верховної Ради України також згадав про наближення роковин Волинського злочину: “Наближаються роковини страшних подій на Волині. Ми розуміємо ваш біль після втрати близьких”.

“Усім нащадкам загиблих висловлюю співчуття і вдячність за те, що вони зберігають світлу пам’ять про своїх предків. Пам’ять, яка не закликає до помсти і ненависті, а служить застереженням, що подібне ніколи не повториться між нашими народами”, – додав Стефанчук.

“Кожне життя є однаково цінним, незалежно від національності, статі, раси чи релігії. Усвідомлюючи це, ми будемо працювати з вами, дорогі польські друзі, приймаючи правду, якою б болючою вона не була. Разом ми повинні пройти це нелегке, але необхідне випробування, щоб формула “прощаємо і просимо прощення” набула сенсу і практичності”, – сказав політик.

Також нагадаємо, що після того, як речник МЗС Польщі Лукаш Ясіна заявив, що Володимир Зеленський повинен вибачитися перед поляками за Волинь, у суботу з’явилася відповідь українського посла.