Міністерство закордонних справ відзначило, що для повного розуміння причин та суті агресії Росії, президент Бразилії Лула да Сілва повинен відвідати Україну, попри його пропозиції створення аналогу G20 для закінчення конфлікту.

«Україну не потрібно ні в чому переконувати. Загарбницька війна ведеться на українській землі і завдає невимовних страждань та руйнувань. Ми більш ніж будь-хто в світі прагнемо завершення російської агресії на основі Формули миру, запропонованої президентом Зеленським», – написав речник у фейсбуці.

Україна з зацікавленістю стежить за зусиллями президента Бразилії Луїса Інасіу Лули да Сілви знайти рішення для припинення повномасштабної війни, розпочатої Росією, але її офіційний підхід не відповідає реальній ситуації.

У МЗС також підтвердили запрошення Луїсу Інасіу Лулу да Сілві відвідати Україну, аби зрозуміти справжні причини та сутність російської агресії та її наслідки для глобальної безпеки.

Нагадаємо, 17 квітня да Сілва приймав в столиці Бразилії міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова. Перед зустріччю з бразильським лідером Лавров на переговорах із міністром закордонних справ Бразилії Мауро Вієйрою стверджував, що його країна «зацікавлена» у тому, щоб війна в Україні (яку він називає конфліктом) завершилася «якнайшвидше».

Також в Єврокомії нагадали, що в рамках ООН і Великої двадцятки Бразилія голосувала за засудження агресивної російської війни.