Міністр закордонних справ ФРН Анналена Бербок зустрінеться у рамках візиту до Києва 7-8 лютого з Президентом Володимиром Зеленським і проведе переговори з українським колегою Дмитром Кулебою. Про це повідомила речниця МЗС ФРН Андреа Зассе на брифінгу в п’ятницю.

Зассе нагадала, що Бербок зустрічалася з обома українськими політиками під час свого першого візиту в Україну 17 січня.

У Києві Бербок також відвідає меморіал жертвам Голодомору та військовий шпиталь, який, за твердженням речниці, фінансується за допомогою Німеччини.

Окрім того, глава німецького МЗС відвідає Запоріжжя та побуває на лінії розмежування.

Зассе поінформувала, що Бербок здійснить свій візит одна, без французького колеги Жан Іва ле Дріана, як спочатку планувалося. Причиною скасування візиту французького міністра є те, що він буде наступного тижня супроводжувати главу держави Емманюеля Макрона в його візитах в Україну та Росію.

Стосовно запланованих на наступний тиждень переговорів у Нормандському форматі на рівні політичних радників у Берліні поки не можуть назвати дати їх проведення.

Нагадаймо, що канцлер ФРН Олаф Шольц здійснить візит до Києва 14 лютого, після чого відвідає Москву 15 лютого. Про це повідомляє відомство федерального канцлера. Деталі обох візитів поки не розголошуються.

Це будуть перші візити в обидві країни Шольца на посаді глави німецького уряду. Він сам нещодавно анонсував свою поїздку до Москви, але не згадав, що планує відвідати до цього Київ. За словами канцлера, завданням є використати всі можливості та всі формати для недопущення порушення суверенітету та територіальної цілісності України, збройного вторгнення Росії.