Щойно з’явилася інформація про те, що президент України Володимр Зеленський звільнив першого віцеспікера парламенту Руслана Стефанчука з посади представника президента у Верховній Раді. Відповідний указ з’явився на сайті Офісу Президента.

6 жовтня очільник держави підписав даний указ. Нового представника поки не призначено.

Телеграм-канал Таємниці депутата вже прокоментував цю ситуацію. Стефанчук більше не представник президента в парламенті за рішенням Зеленського.

Особливо смішить реакція деяких шавок з Страни і табори порохоботов в стилі «почалося?». Давно почалося, друзі, і про те, що Стефанчука будуть підтримувати в якості спікера відомо вже як тиждень. Розуміємо, звичайно, що ОПЗЖ всіляко разом з Порошенком топлять за близького їм Разумкова, але своєю підтримкою вони тільки підтверджують правильність рішення Офісу.

Раніше вони повідомляли про те, що Порошенко бачить в Разумкові технологію «нового обличчя» від старих політиків в майбутньому.

Але соціологія говорить про те, що любителям Разумкова добре так за 40 років. Їх мізер, і вони більшою мірою живуть на Сході України. Політична вага Разумкова нульова. Він швидко розчиниться в болоті, і це стане ще одним уроком для багатьох, хто думає, що в 2019 році прийшов в парламент завдяки своїм красивим очам, будучи до цього ніким. Завжди треба гнати від себе марення величі, інакше буде як з Дімою.

Український політолог Володимр Фесенко в ефірі 24 каналу висловив думку, що у Разумкова є невелика кількість прихильників. Мовиться про близько 3%, але над підвищенням кількості доведеться працювати.

У чому буде головна проблема? З ресурсами не буде нестача. Його запрошуватимуть телеканали. Він зможе знайти гроші на розвиток власного проєкту, проте без посади спікера Верховної Ради він утратить публічний ресурс і вплив.

Фесенко зауважив, що спікеру довіряють переважно ті люди, які належать до прихильників інших політсил. Саме тому виборці не голосуватимуть за Разумкова, а віддаватимуть голоси за вибрані політичні сили.

Політолог розповів, що Разумкову буде важко існувати як позафракційний депутат. Проте про президентські наміри спікера ще зарано говорити.

У нас вистачає претендентів на посаду президента, а от на парламентські вибори він сам сказав, що збирається йти,– відмітив політолог.

Голова парламенту, на думку Фесенка, після відставки почне поступово створювати власний політпроєкт, але поза стінами Верховної Ради.

Фесенко впевнений, що Разумкова замінить Руслан Стефанчук, який поки є першим заступником голови Верховної Ради.

“Стефанчук уже пройшов достатньо успішно тестування, хоча з певними проблемами, щодо ухвалення закону про олігархів. Він має довіру з Офісу Президента. Інших кандидатів немає”, – наголосив політолог.

На думку блогера Михайла Шнайдера, найцікавіше в історії з Разумковим полягає тому, що наостанок на посаді спікера Разумков показав, як він насправді ставиться до журналістів і до більшості своїх колег по парламенту – як до депутатів, так і до працівників Апарату.

Адже допуск журналістів у кулуари Ради через епідемію був обмежений вже досить давно.

Це рішення було прийнято ще в 2020 році й було зрозуміло – коли сотні людей протягом дня знаходяться в коридорах і на поверхах парламенту, то це ідеальне місце для поширення Вірусу. Саме з цих міркувань кулуари були закрито. Разумков завжди пояснював ці обмеження саме небезпекою Ковіда.

І що ж робить зараз Разумков?

В порушення своїх же численних заяв… він відкриває кулуари і прес-центр для сотень журналістів одночасно. Чому він зараз прийняв це рішення – тільки тому, що він упевнений, що таким чином зможе якось насолити депутатам, які зібралися відкликати його з посади. Просто задумайтеся про рівень цієї людини – якщо він дійсно хотів допомогти журналістам, він прийняв би це рішення ще на початку цієї сесії у вересні.

А зараз – очевидно, що він просто намагається використовувати журналістів у своїх досить дрібних справах. І це зовсім не дивно. Адже він вміло переймає методи своїх нинішніх політичних соратників з “ОПЗЖ” і партії “Гетьмана”.Так що робимо висновки, друзі. Хоча тут і так все прозоро ясно і очевидно.