Президент Польщі Анджей Дуда вважає тероризмом нинішні військові дії Росії на території України, оскільки окупанти бомбардують житлові райони та вбивають мирне населення.

Про це він сказав на спільному брифінгу у Києві з президентами України Володимиром Зеленським, Литвою Гітанасом Науседою, Латвії Егілсом Левітсом та Естонії Аларом Карісом.

Дуда зазначив, що востаннє був в Україні за день до початку російського вторгнення.

Він зазначив, що нинішній візит – знак солідарності з Україною та її героїчним народом.

Президент Польщі розповів, що на власні очі побачив наслідки російської агресії.

“У це складно повірити. Це не війна, це тероризм. Якщо хтось висилає літаки та солдатів, щоб бомбити житлові райони, вбивати мирне населення, то це не війна, а жорстокість, бандитизм, тероризм”, – заявив він.

Дуда додав, що зараз близько 2 млн українців (переважно жінки та діти) перебувають у Польщі, щоб захиститися від війни.

Він наголосив на важливості притягнення до відповідальності у міжнародних судах виконавців злочинів та тих, хто віддавав злочинні накази.

Лідер Польщі зазначив, що застосовані санкції мають призвести до припинення війни та запобігти агресії в майбутньому.

Крім того, він висловив сподівання, що вільна, суверенна, незалежна Україна стане частиною Європейського Союзу.

Володимир Зеленський відзначив лідерство Польщі, Литви, Латвії та Естонії у всебічній підтримці України у протистоянні збройній агресії Росії.

Окрім цього, 11 квітня польська влада завершила процес повернення в держвласність занедбаного житлового комплексу у Варшаві, який з 1970-х років належав СРСР, а потім Росії.

Будівля знаходиться за адресою вул. Собеського 100 і відома під назвою Szpiegowo, що можна перекласти як «селище шпигунів».

 «Кожна кімната знесена та розібрана. Здається, для „порятунку“ підходять тільки несучі стіни. Навіть проводку для ліфтів перерізали. Ми знайшли там два сейфи — обидва порожні», — написав у Facebook мер Варшави Рафал Тшасковський.

Раніше він повідомляв, що у будівлі можуть поселити українських біженців, зазначає Gazeta.pl.

Посол України Андрій Дещиця заявив, що Україна хоче отримати будівлю. Дипломат направив до МЗС Польщі ноту, у якій висловив зацікавленість у оренді об’єкта.

«Україна перейматиме її згідно з польським законодавством, а не так як росіяни — з порушенням всіх норм міжнародного права. У будівлі можна буде створити український культурний центр чи український школу», — написав посол у Twitter.