Офіційно на фракції питання не відставки спікера Верховної Ради не обговорювали. А чутки про те, що хтось збирає голоси за відставку спікера, спростував у коментарі “Сьогодні” народний депутат Олександр Качура.

“На цей момент ніхто з його колег не збирав голоси за відставку Разумкова. Якщо таке і буде, то потрібні дуже вагомі причини. Сьогодні я їх не бачу. Якщо таке голосування, наприклад, станеться завтра, я особисто проголосую проти. Упевнений, що голосування не набере необхідної кількості голосів”, – сказав нардеп.

На його думку, ніякого скандалу на шоу “Свобода слова Савіка Шустера” не відбулося.

“На шоу Шустера було лише відстоювання своїх позицій. У спікера може бути своя точка зору. Це нормально для демократичного суспільства”, – каже Качура.

Водночас депутат Олексій Устенко з колегою не згоден. За його словами, в партії незадоволені прагненням Разумкова стати “внутрішнім опозиціонером”.

“Разумков, як і всі ми, прийшли в Раду в команді президента. Тому несправедливо щодо президента починати таємну самостійну гру. Я вважаю, що необхідно бути чесним перед командою, і якщо прийняв рішення вийти з неї і вести окрему команду, потрібно відкрито заявити про це і все обговорити”, – каже нам Устенко.

Водночас Устенко відзначає, що нардепи задоволені Разумковим за організацію роботи в Раді.

“Парламентаризм сьогодні – на високому рівні. Пропало кнопкодавство, стало менше бійок і щтурханини, депутати відвідують сесії. Робота добре організована, і в цьому є і заслуга спікера”, – каже нардеп.

Устенко також підтвердив, що в Раді не збирали голоси за відставку Разумкова.

“Ніхто голоси не збирав і навіть не питав. Ця тема не обговорювалася у фракції”, – сказав нам депутат.

Однак в разі голосування за відставку Разумкова Устенко особисто підтримає рішення фракції.

“У нас є правило” 70 на 30 “. Якщо 70% депутатів фракції вирішили голосувати, наприклад, “за”, то решта 30% їх підтримують”, – пояснює він.

Водночас Устенко не виключає, що питання відставки Разумкова обговорюватиметься найближчим часом.

“Сьогодні у нас відбудеться засідання фракції. На ньому будуть обговорюватися і кадрові питання. Теоретично, питання Разумкова може бути в тому числі, але про це поки ніхто не говорив”, – підкреслив Устенко.

Офіційну позицію партії “Слуга народу” сьогодні в стінах парламенту озвучив глава політсили, нардеп Олександр Корнієнко.

“Я вважаю, що якщо людина перебуває на лікарняному, то не зовсім етично такі питання піднімати”, – заявив він на брифінгу.

До слова, сам спікер Верховної Ради Дмитро Разумков сьогодні під час засідання Погоджувальної Ради депутатських фракцій та груп звернувся до народних депутатів із закликом продовжувати ефективно працювати для українського суспільства та припинити вішати ярлики один на одного.

Раджу колегам закінчувати вішати ярлики – хто та на яких олігархів працює. Тому що може вийти так, що хтось вийде на себе. Це точно не на користь ані парламенту, ані суспільству, ані державі, – сказав він.

Голова Верховної Ради також висловив сподівання, що цей пленарний тиждень буде ефективним.

Таємниці депутата прогнозують, що порохоботи сьогодні будуть прокачувати тему, що Разумков уніфікував ОП на Погоджувальній Раді по деолігархізації.

Порошенко хоче зіштовхунути спікера з Банкової, щоб Офіс псіханув і відправив його у відставку. Схоже, в Разумкова не так багато часу, щоб зрозуміти, чому його підштовхують його тимчасові союзники з табору гетьмана. Порошенко не потребує Разумкова, він хоче його політичної смерті не менше, ніж Кличко.