Глава Офісу президента Андрій Єрмак у 2019 році прискорив передання Російській Федерації ексбойовика Володимира Цемаха, відпрацьовуючи хабар, отриманий від росіян. Про це, посилаючись на джерело в австралійській розвідці, написала 22 вересня у виданні “Новинарня” журналістка Любов Величко.

“Андрій Єрмак орієнтовно в липні 2019 року отримав від росіян хабар, який вираховується у десятках мільйонів доларів (близько $40 млн), за відстоювання інтересів РФ в Україні, у тому числі – і в питанні обміну Цемаха”, – розповів співробітник австралійських спецслужб на умовах анонімності.

За словами Величко, інтерес Австралії, а також Нідерландів, Бельгії та Малайзії до обміну Цемаха пов’язаний із тим, що його розглядали як важливого свідка у справі MH17. Міжнародна слідча група просила не міняти Цемаха принаймні у вересні 2019 року, щоб було більше часу змусити його розповісти про катастрофу малайзійського Boeing.

Тодішній помічник президента Володимира Зеленського Єрмак нібито погодився внести ексбойовика до списків на грудневий обмін. Але 4-го або 5 вересня 2019 року від нього надійшла вказівка СБУ терміново підготувати видання Цемаха, ідеться в публікації.

Єрмак 23 вересня відреагував на публікацію “Новинарні” у Facebook.

“Новий день – новий фейк. Сьогодні взагалі фантастичний – “анонімний австралійський”. Зазвичай не коментую, але цього разу не втримаюсь. Зрозуміло, що без фейків зовсім складно. Потрібно ж постійно зберігати високий градус “зради”. Особливо перед виборами. Але раніше намагалися хоча б конструювати якісь історії, нехай і з логічними нестиковками. Не без претензій на екранізацію. З елементами примітивної логіки. А тепер уже й це зайве. Просто беремо з російських джерел продукти їхньої пропаганди та поширюємо в Україні. Як стовідсотковий доказ. Трошки, правда, додаючи своїх фантазій”, – написав він.

Єрмак вважає, що тим, хто поширює російські вкиди, треба визнати, що саме вони і працюють на Росію, “свідомо чи несвідомо, за гроші чи безоплатно”.

“Напевно, самі розуміли, як карикатурно це виглядатиме, тому й додали вигадку про 40 млн доларів хабаря. Чому тільки 40? І чому мільйонів, а не мільярдів? І точно долари не австралійські?” – іронізує він.

За словами глави ОПУ, добре відомо, що Цемаха допитували в Україні нідерландські слідчі, але цей факт “не хвилює тих, хто продає чорнопіарну брехню”.

“Я робитиму все, що в моїх силах, щоб досягти результату – мир виключно на українських умовах і в інтересах моєї держави. Бачу, як підіймається чергова хвиля чорного піару, і розумію, кому це вигідно”, – додав Єрмак.

Новий день – новий фейк.
Сьогодні взагалі фантастичний – «анонімний австралійський».
Зазвичай не коментую, але цього…

Опубликовано Андрій Єрмаком Среда, 23 сентября 2020 г.