Всього за час дії закону достроково звільнені майже 9 тисяч ув'язнених, передає Корупція.Інфо

Днями розпочався суд  над "олександрійським маніяком". Він замучив на смерть щонайменше чотирьох дітей, вже після того, як достроково вийшов на свободу. І це лише один з фактів, які скандальним шлейфом тягнуться щодо так званого "закону Савченко".

За час дії цього закону на свободу достроково вийшли 8,7 тисячі ув'язнених. З них 1313 осіб підозрювали в скоєнні тяжких злочинів. А протягом 2016 року 55 вбивств в Україні скоїли саме ті, хто вийшов на свободу за "законом Савченко".

Цей документ дозволив перераховувати в'язням терміни. Тобто рік, проведений в СІЗО, за цим законом став вважатися за два. Саме рік за два, який застосували до ув'язнених, дав можливість останнім вийти на свободу достроково.

Сьогодні ті, хто приймав документ, через рік його страшних наслідків, зізнаються, мало того, що його не читали, виявляється, народним обранцям було просто незручно відмовити нардепу Надії Савченко, яка на той час була в російському полоні.

Завдяки "закону Савченко" на волю вийшло чимало одіозних фігур, серед яких – суддя-колядник Зварич (зловили на хабарі в мільйон гривень) і екс-депутат Лозинський, який серед білого дня розстріляв селянина.

Однак цей закон дозволив вийти на свободу і тим, хто сидів у СІЗО, вину яких роками доводили, і ті ув'язнені, які вчинили незначні злочини.

Цей закон має не тільки темну сторону, кажуть правозахисники. Адже виходить, що слідчі можуть роками утримувати людину в СІЗО, не несучи за це жодної відповідальності. Судді роками можуть розглядати справу, теж не зважаючи на розумні терміни. Також цей закон в черговий раз показав правду про так зване тюремне перевиховання, проблеми в соціалізації злочинців, які все одно рано чи пізно виходитимуть на свободу.

Те, що ліберальний "закон Савченко" вийшов вкрай несвоєчасно для правоохоронної системи, яка одночасно змінює міліцію на поліцію, і суд, і прокуратуру, і пенітенціарну систему, а отже, навряд чи здатна протистояти масовому виходу на свободу засуджених – факт уже незаперечний. Тому в поліції наполягають: якщо закон не змінять, до кінця місяця на свободу вийде ще тисяча ув'язнених. І чия дитина стане наступною жертвою маніяка, поки що невідомо.