На лідера партії "Громадянська позиція" Анатолій Гриценка напали учасники акції "Ніч на Банковій", яка продовжується вже близько доби у Києві.

Гриценка, який підійшов до протестувальників, звинуватили у бажанні "попіаритись і "потертися" біля людей, як на Майдані, та назвали "бандитом". Політику було не комфортно, бо ніхто з учасників акції за нього не заступився. Якимось дивом обійшлося без прямого зіткнення.


"Ви бандюгани, що труться біля людей і роблять вигляд, що ви з народом. А ви з народом? Ми прекрасно знаємо хто ви! Не потрібно до нас тертися, ми прийшли захищатися.

Ви прийшли сюди пропіаритися, як приходив Порошенко на Майдан! Точно так само!"

Популярне: Масові перевірки та шалені штрафи: як каратимуть українців вже з жовтня


Нагадаємо, що вчора близько 500 людей зібралося на акцію "Ніч на банковій", метою якої було спонукати владу провести розслідування хвилі нападу на активістів, яка останнім часом "прокотилася країною". 

Представники громадських організацій, активісти і окремі політики мітингували під Адміністрацією президента, вимагаючи від влади розкрити 55 злочинів проти активістів. Заяву про намір провести пікет підписали понад півсотні громадських організацій і представники деяких політичних партій, зокрема "Батьківщина", "Демальянс"… На Банкову ж прийшли до півтисячі осіб. Серед них депутати Мустафа Найєм, Світлана Заліщук, Юрій Левченко, очільник "Громадянської позиції" Анатолій Гриценко, екс-міністр фінансів Олександр Данилюк. А також ті, на чию підтримку вона була організована, наприклад, одеський активіст Михайло Кузаконь, на якого влітку було скоєно замах. Виступили жертви нападів – Віталій Устименко і Сергій Стерненко. А от жодного з топ-політиків не було. Натомість на чільних ролях опинилися представники радикального середовища: Нацкорпусу та С14.

Окрім того Сполучені Штати Америки підтримали учасників акції "Ніч на Банковій", які 27 вересня вийшли на підтримку постраждалих від нападів українських активістів.

Про це повідомляє посольство США в Україні.

"Ми поділяємо занепокоєння Президента Порошенка і учасників акції "Ніч на Банковій" та поновлюємо наш заклик до влади розслідувати численні нещодавні злочини проти громадянських активістів. Український народ заслуговує на активне громадянське суспільство, яке може виступати за реформи без страху відплати", – заявили в посольстві.