За звільненим Лиманом може утворитися новий котел. В районі Заріччя російські окупанти утримували коридор для виходу Лиманського угруповання, але тепер і самі можуть опинитися в пастці.

Про це радник офісу президента Олексій Арестович заявив на каналі Фейгін LIVE.

“Там, якщо наші доріжуть Зарічне, буде ще один міні-котельчик. Зарічне і Торське. Там ще є окремі частини, які намагаються утримувати “горловину” котла. Це був єдиний адекватний напрямок виходу на Кремінну “, – зазначив він.

Арестович додав, що для цього Росія підтягла туди певну кількість резервів.

“Трагедія Лиманського угруповання для російської сторони – це повністю і цілком у владі Путіна. Це він наполіг, щоб вони залишилися на місці, хоча з військової точки зору не було жодного розумного сенсу”, – наголосив він.

За словами радника глави ОП, у напрямку до Сватового для росіян також склалася погана ситуація, і темпи просування ЗСУ шокують окупантів – оборони просто немає.

“Їх смикнули під Лиманом. Одна помилка тягне за собою іншу. Воронка катастроф так і працює”, – пояснив Арестович

Зазначимо, що контрнаступ українських військових підриває і без того низький моральний дух у так званих елітних російських підрозділів і викликає паніку у впливових осіб кремля. Про це повідомляє Інститут вивчення війни. Термінове обговорення серед російських ставлеників щодо необхідності негайної анексії рф Луганської та Донецької областей свідчить про те, що триваючий контрнаступ України викликає паніку у ворога, зокрема й в осіб, які приймають рішення в кремлі.

В ISW наголошують, що російські сили не контролюють усю Донецьку та Луганську області. Таким чином, анексія цих територій призведе до анексії росією областей, які, за визначенням кремля, будуть частково «окуповані» законною українською владою та українськими силами, що наступають.

«Часткова анексія на даному етапі також поставить кремль у дивне становище, вимагаючи, щоб українські сили не окупували «російську» територію, і принизливе становище, коли він не може забезпечити виконання цієї вимоги», – додають у повідомленні.

В Інституті зауважують, що в російського керівництва закінчуються способи спробувати зупинити українські сили. Кремль відчайдушно намагається мобілізувати додаткові сили з усіх можливих джерел, щоб поповнити свої ослаблені та деморалізовані підрозділи, але виявилися нездатними створити значну бойову міць.

Збройні Сили України активно кошмарять російських загарбників і на правому березі Херсонщини. Ця територія обов’язково буде звільнена – окупанти не зможуть там втриматися. Про це 24 каналу розповів херсонський активіст Володимир Молчанов. За його словами, Збройні Сили України роблять все можливе, щоб окупанти таки пішли на черговий “жест доброї волі” і покинули правий берег Херсонщини. Поки загарбники не хочуть цього робити. 

Як розповів Молчанов, упродовж останніх днів Збройні Сили дали трішки “перепочити” російським загарбникам та колаборантам, не обстрілюючи місця їх базування. Натомість українські військові зосередилися на скупченні техніки та груп особового складу, які підійшли до Дніпра. Молчанов наголошує, що правобережжя Херсонщини приречене бути звільненим. Окупанти там перебувають в поганому становищі. І колись постане момент, коли їм доведеться або здавати в полон, або топитися в Дніпрі.

“Ті, хто там сидять, будуть приречені. Вони мають пам’ятати, що місця в гелікоптерах сильно обмежені, і туди, найімовірніше, посадять офіцерів вищого рангу. Решту просто кинуть напризволяще або вони топитимуться в Дніпрі, або будуть змушені здатися. Тоді згадаємо про всіх, хто чинив тортури на Херсонщині, – наголосив Молчанов.