Українські воїни поступово звільняють свої землі

Удари по укріпленнях ворога в РФ, окупованих Криму, Маріуполі, Мелітополі цінні, адже Росія не здатна швидко реагувати на зміни

Про це повідомив полковник Ґлен Ґрант.

“Я думаю, що будь-які дії за лінією зіткнення. Росіяни вразливі, тому що не мають належного командування і контролю. Вони не можуть швидко реагувати на переміни, тому будь-які дії всередині Росії, всередині Криму, в районах Мелітополя чи Маріуполя, вздовж ліній їхньої оборони, усе те, що вдаряє по укріплених ділянках, там де вони відчувають стійкість, руйнуючи її, є цінним для нас”, – наголосив він.

За його словами, саме тому Генштаб ЗСУ хоче мати більш далекобійну зброю, але якщо її отримати не можна, необхідно шукати альтернативи. Ґлен Ґрант нагадав, що робота дрона в окупованому Севастополі призвела до “істерики” в РФ, адже показала слабкість російських ВМС. Полковник вважає, що Україні потрібно продовжувати завдавати глибоких атак.

“Така атака здійснюється не лише ракетами, вона здійснюється усіма методами, які є у вашій диспозиції, адже цінність глибокої атаки надзвичайно велика. Ви вражаєте цілі, і іноді ви можете знищити критичну ціль, тому для здійснення глибокої атаки необхідний окремий рівень мислення, оскільки ми, скоріш за все, не використовуємо навіть половини наших сил спеціального призначення належним чином. Їх часто використовують не за призначення, як піхоту, а не як інструмент глибокої атаки. Тому я вважаю, що в цій сфері ми все ще можемо багато чого зробити”, – пояснив він.

Нагадаємо: удари по російських об’єктах в окупованому Криму влітку минулого року могли бути завдані за допомогою безпілотників дальнього радіусу дії або перероблених протикорабельних ракет. Таку думку висловив військовий експерт Олег Жданов, відповідаючи на питання своїх підписників в Youtube.

Він зазначив, що наразі немає жодних офіційних даних про те, які види озброєнь були застосовані для завдання ударів по аеродрому в Саках. Однак можна зробити кілька припущень.

“Перший варіант, який відразу приходить в голову, це використання безпілотників радянського зразка типу “Рейс-141” або “Стриж”, які були помічені раніше. Вони є у нас на озброєнні. Ми могли їх модернізувати і застосувати”, – заявив Жданов.

Експерт підкреслив, що ці безпілотники мають масивну головну частину, тому при доопрацюванні їх можна використовувати як крилаті ракети.

“Другий варіант – це ракети з дальністю пуску до 200 км. Могли бути ракети “Нептун”, або “Гарпун”. Тобто протикорабельні ракети, адаптовані для пусків по наземних цілях”, – вважає Жданов.

Він зазначив, що раніше ЗСУ вже завдавали ударів протикорабельними ракетами по так званих “вишках Бойка” в Чорному морі, де росіяни розмістили свою радіолокаційну апаратуру.

Додамо: Міноборони РФ доводиться пояснювати Путіну, чому військово-стратегічні завдання не виконуються. Через це у командуванні проходять перестановки — це явна ознака того, що генералітет не може дійти загальних рішень, а також — що всередині росармії точиться боротьба кланів. Про це в ефірі одного з телеканалів заявив генерал-лейтенант запасу Ігор Романенко.

“З останнього замінили чотирьох командувачів військових округів Збройних сил Російської Федерації, які діяли і в центрі, і на півдні, і так далі. Підхід колишній — Путіну треба пояснювати невиконання військово-стратегічних та політичних завдань, якими він виступав перед початком війни”, — каже Романенко.