До Дня Перемоги ветерани війни, українці з особливими заслугами перед Батьківщиною і жертви нацистських переслідувань отримають одноразову виплату з казни, розмір якої щорічно визначає Кабмін, передає Корупція.Інфо

Популярне: СЕНСАЦІЯ!!! Кличко зробив гучну заяву про свою подальшу кар’єру в боксі після поразки

Виплати будуть здійснені до 9 травня. У 2017-му виплати зростуть у середньому на 26%. Так, найбільшу суму отримають інваліди війни першої групи (більше трьох тисяч гривень), а найменше дістанеться учасникам війни.

За даними Мінсоцполітики, в Україні близько 600 тисяч учасників Другої світової війни і 217, 8 тисячі членів родини загиблих учасників війни. У минулому році на допомогу ветеранам з державного бюджету витратили понад 880 мільйонів гривень, в цьому році знадобиться більше мільярда гривень.

До речі, за даними Пенсійного фонду, 929 тисяч українців отримують підвищені пенсії згідно із законом "Про статус ветеранів війни", 539 тисяч українців на пенсії мають особливі заслуги перед Батьківщиною, 2,9 мільйона пенсіонерів – діти війни, понад 10 тисяч українців на заслуженому відпочинку – жертви нацистських переслідувань.

Крім того, місцева влада в деяких регіонах також має намір виділити допомогу до Дня Перемоги. Наприклад, у Харківській області 959 учасників Другої світової війни отримають по 1,5 тисячі гривень, у Миколаївській області місцеві бюджети до 9 травня ветеранам виділять по три тисячі гривень, а  в Запоріжжі понад 1300 ветеранів отримають з місцевого бюджету по тисячі гривень.

Ветерани отримують допомогу на банківські картки, разом з пенсіями, або в поштових відділеннях. При цьому з усіх пострадянських країн найбільше грошей у цьому році отримають ветерани в Казахстані. Крім традиційних 150 тисяч тенге (476 доларів), ветеранам додатково заплатять близько 1000 доларів.

Ветерани в Росії можу розраховувати на 170 доларів, в Азербайджані – 600 доларів, а в Узбекистані – близько 540 доларів.

Також з першого травня в Україні зросли надбавки до пенсій для учасників бойових дій, інвалідів війни і т. д. Так, якщо на початку року інвалідам війни першої групи доплачували 623 гривні, з першого травня розмір виплати збільшили до 656 гривень. Українці з особливими заслугами перед Батьківщиною отримають надбавку у 918 гривень (було 827 гривень). Учасникам бойових дій надбавку до пенсії збільшили з 311 до 329 гривень.