Підприємства, що мають в резерві студента-практиканта, повинні утримувати податок на доходи фізичних осіб за ставкою 18 % та військовий збір за ставкою 1,5 %. Студенти, що працюють, але не отримують стипендію, мають право застосувати податкову пільгу у розмірі 150 %, передає Корупція.Інфо

Популярне: Все про виїзд за кордон: Інфомація, яка зробить для Вас безвіз доступнішим! Практичні поради!

Доходи працюючих студентів мають оподатковуватися, повідомляє ГУ ДФС у Черкаській області. Підприємство зобов’язане утримати із суми заробітної плати студентів-практикантів податок на доходи фізичних осіб за ставкою 18 % та військовий збір за ставкою 1,5 % та перерахувати його до бюджету. Порядок процедури встановлений ст.168 Податкового кодексу України.

Студент має право на застосування податкової соціальної пільги у розмірі 150 %. За умови, якщо він не отримує стипендію, але працює та одержує заробітну плату. Податкову пільгу можуть нараховувати, якщо розмір заробітної плати студента не перевищує середню заробітну плату. У 2017 році її розмір становить 2240 грн. При цьому такий студент повинен надати працедавцю довідку з навчального закладу про те, що він там навчається та не одержує стипендії з бюджету.

Якщо працюючий студент отримує стипендію, то податкову соціальну пільгу до його заробітної плати не застосовують.