Найближчим часом українцям перерахують ціни на електрику. Про це свідчить відповідний документ, опублікований в газеті «Урядовий кур’єр».
 
Нацкомісія з регулювання енергетики та компослуг врегулювала механізм формування цін на електроенергію для побутових і малих непобутових споживачів при наданні універсальних послуг.

Згідно з ухваленим рішенням, вартість на універсальні послуги включає в себе ціну покупки електроенергії на ринку, тариф на послуги постачальника таких послуг, вартість на послуги оператора системи передачі і оператора системи розподілу на відповідному класі напруги згідно з укладеними договорами про надання послуг.

Розрахунок ціни на універсальні послуги та всіх її складових здійснюється за встановленими у Порядку формулами без урахування ПДВ.

Популярне: “Тепер позбавити людей субсидії буде складніше”: Юрист пояснила, що дає українцям нова заборона

Постачальник універсальних послуг повідомить нові ціни не пізніше, ніж за 20 днів до їх застосування.

У постанові зазначається, що до дати початку дії нового ринку електричної енергії ціну формуватимуть з урахуванням прогнозованої оптової ринкової ціни на електричну енергію, скоригованої на коефіцієнт, що враховує графік споживання електричної енергії населенням (К = 1,05), прогнозованого обсягу закупівлі електроенергії постачальником універсальних послуг на оптовому ринку, тарифу, за яким постачальник універсальних послуг згідно з договором купує електричну енергію безпосередньо у виробника.