Влада в особі Міністерства фінансів вступила в змову з Західними партнерами: “наварили” 300 млн доларів на викуп зобов’язань- “варантів”, випущених Україною за умовами реструктуризації, проведеної екс-міністром фінансів Наталією Яресько в 2015-му.

Таку заяву зробив в інтерв’ю Vesti.ua екс-міністр фінансів Ігор Уманський.

Уманський розповів про ще одну схему з виведення коштів з українського бюджету, зазначивши, що інвестбанкіри, що працюють на ринку, хапаються за голову від того, наскільки вона прозора:

“Вони викуповували варанти (зобов’язання, випущені Україною в 2015-му екс-главою Мінфіну Наталією Яресько, за якими Україна виплачує кредиторам суми в разі зростання її економіки. – Ред.) І джерелом їх викупу було закрите розміщення, а за всіма писаними і неписаними законами інвестиційного світу там наявний конфлікт інтересів: одна і та ж компанія виступала і андеррайтером, і збирала на ринку варанти, продаючи їх Мінфіну …. Ну, тобто, якби це сталося в Америці, то за ґрати відправилися б і одні, і другі “, – сказав він.

Міністр повідомив, що мова йде про суму близько $ 300 млн, а вся операція відбулася через одну і ту ж структуру – J.P. Morgan (JPMorgan Chase, американська інвестиційна компанія – Ред.)

“Якщо ви викуповуєте свої борги – облігації або, скажімо, цінні папери або прямий борг, – то у вас борг зменшується. І, оскільки ця операція – по зменшенню боргу, Мінфін може проводити її без узгодження з Верховною Радою. Але при викупі варантів ви викуповуєте інструмент, який не має номіналу. Відповідно, в обліку за службовим він має “нуль”. Викупивши їх, ви ні на один цент не зменшили борг, а гроші витратили! “, – зазначив він.

Уманський вважає, що свою оцінку тут повинні давати правоохоронці – мало Міністерство фінансів право в принципі проводити такі операції без узгодження з Верховною Радою.

Йдеться про укладення угоди між Міністерством фінансів і Спеціальним комітетом кредиторів щодо реструктуризації зовнішнього боргу в 2015 році, яка передбачала негайне списання 20% основної суми такого боргу (близько 3 млрд доларів) за умови підвищення середньозваженої купонної ставки з 7,22% до 7, 75% річних.

Перші виплати почнуться в 2022 році і триватимуть до 2040 року. За підрахунками експертів, за цей період кредитори отримають щонайменше 14 мільярдів доларів.

Нагадаємо, що ексрадник голови Офісу президента Андрія Єрмака Ігор Уманський так прокоментував “Стране” свою відставку.

Він сказав, що після звільнення більше не буде займатися викриттями корупції на “Великому будівництві” і розтрати ковідного фонду.

“У нас відбулася зустріч з Єрмаком. Вона була конструктивною, ми подякували один одному за роботу, але рішення про відставку мною вже прийнято. Я вже не радник Єрмака. Чим я буду займатися далі? Ну, я точно не антикорупціонер і не викривач. Я не хочу займатися викриттями. По “Укравтодору” я вже сказав все, що хотів. Заглиблюватися в цю тему не хочу. я своє завдання бачив у тому, щоб пробудити у громадськості і журналістів інтерес до цієї теми. І у вас в виданні, в тому числі, вийшли викриття по корупції. Свою місію я виконав “, – зазначив Ігор Уманський.