Компроміс України з Угорщиною має поліпшити відносини країн. Про це заявив в ефірі одного з телеканалів ексміністр закордонних справ України Костянтин Грищенко, коментуючи угоду з сусідньою країною, яку готує Україна.

“Думаю, далі ситуація повинна розвиватися в напрямку поліпшення, бо далі погіршувати вже нікуди. Втомилися вже і Київ, і Будапешт від цього протистояння, яке нічого не дає. У загальному підсумку угорська влада вимагала від України того, чого, як вони вже давно зрозуміли, не можна вимагати від інших сусідів.

Якщо домовленості, які сьогодні декларує Офіс президента, базуються на прецедентах відносин Угорщини, скажімо, зі Словаччиною чи Румунією, то це прийнятний варіант. Якщо ми йдемо далі — це буде не дуже хороший прецедент, поки ми ще не знаємо, в чому суть цієї великої “джентльменської угоди”, — сказав він.

За словами політика, процес переговорів буде неприємним.

“Думаю, що без реальних обрисів цього компромісу угорський міністр би не приїхав в Україну, обриси цієї домовленості сьогодні, швидше за все, вже існують. Просто цей компроміс навряд чи буде дуже приємним для всіх сторін. Питання в тому, щоб був справжній баланс. Якщо говорити коротко — це дуже позитивний розвиток подій”, — сказав він.

Раніше глава МЗС Дмитро Кулеба розповів, що українська влада приділяла мало уваги ситуації на Закарпатті, де сталася низка скандалів, пов’язаних з Угорщиною.